Де Лихт утре потпишува за ЈувентусСпорт
убаво си платиле

Де Лихт утре потпишува за Јувентус

Репрезентативецот на Холандија, Матијас де Лихт утре треба да ги помине медицинските прегледи и да стави потпис на договорот со…

Тотенхем испратил понуда до Реал за БејлСпорт
Шпекулација

Тотенхем испратил понуда до Реал за Бејл

Најскапиот играч во историјата на Реал Мадрид, Герет Бејл најверојатно ќе го напушти клубот ова лето и покрај тоа што…

Нејмар сака во текот на летниот преоден рок да го напушти ПСЖСпорт
Лоши вести

Нејмар сака во текот на летниот преоден рок да го напушти ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, вчера се приклучи на клупските подготовки. Откако се појавил во клубот тој имал состанок…

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во МакедонијаСпорт
Со нетрпение го очекуваме..

Ѓоковиќ ја прифати поканата на Заев и ќе дојде во Македонија

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ја прифати поканата на македонскиот премиер Зоран Заев да ја посети нашата земја. На…

Де Лихт го напушта Ајакс!Спорт
се знаеше тоа

Де Лихт го напушта Ајакс!

Младиот холандски фудбалер после одличната сезона во Ајакс доби неколку понуди од најголемите европски клубови, а на крајот се одлучи…

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во АјаксСпорт
Изјава

Ибрахимовиќ: Кам-бек би направил само во Ајакс

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се уште не размислува за заминување во пензија, бидејки се смета за кадарен, дека може уште…

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слемСпорт
За историја

Ѓоковиќ го доби неверојатното финале и го освои својот 16-ти гренд слем

Новак Ѓоковиќ по петти пат во својата кариера се израдува на трофејот на Вимблдон, откако успеа да се врати од…

Неверојатна сезона на повидок во НБА, Вестбрук трејдуван во ХјустонСпорт
Ќе биде лудо

Неверојатна сезона на повидок во НБА, Вестбрук трејдуван во Хјустон

Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови…

Барселона платила 120 милиони евра за Гризман!?Спорт
Готово е

Барселона платила 120 милиони евра за Гризман!?

Како што пренесува француски Л’Екип, сагата околу трансферот на Антоан Гризман во Барселона заврши. Тоа за што се шпекулираше во…

Епско полуфинале на Вимблдон, Надал и Федерер на мегданСпорт
Спектакл

Епско полуфинале на Вимблдон, Надал и Федерер на мегдан

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска во четвртфиналето на Вимблдон лесно го совлада Сем Квериј и си закажа спектакл во полуфиналето…