Никола Јокиќ повторно доминираСпорт
Браво

Никола Јокиќ повторно доминира

Денвер Нагетс во драматична завршница успеа да го победи тимот на Милвоки Бакс во продолжение со резултат од 128:125, во…

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулиганиСпорт
Шокантно

Маркус Гинјард вербално нападнат од група македонски хулигани

Маркус Гинјард кој настапува во редовите на најтрофејниот македонски кошаркарски тим, Работнички, изминатата вечер во Скопје се соочил со незгодна…

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!Спорт
одличен играч

Адеми горд на својот избор, Македонија пред Хрватска!

Аријан Адеми работи се враќа со полна пареа на фудбалските терени по непосакуваната суспензија која ја заработи поради допинг, а…

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!Спорт
мистеријата е решена

Ил Феномено признал што му се случило вечерта пред финалето со Франција!

Роналдо Луис Назарио да Лима, познат како Ил Феномено е еден од најголемите напаѓачи кои некогаш сме ги гледале и кога…

Леброн Џејмс продолжува да руши рекордиСпорт
Екстра

Леброн Џејмс продолжува да руши рекорди

Кливленд Кавалирс на домашен терен ги совладаа Њу Орлеанс Пеликанс со 107:102 и стигнаа до седмата победа на последните осум…

Домаќините поубедливи во 28 коло на БундеслигатаСпорт
Вести

Домаќините поубедливи во 28 коло на Бундеслигата

Во рамките на 28. коло во Бундеслигата, подобар ефект денеска имаа домашните екипи. Хофенхајм со убедливи 6:0 го демолираше составот…

Јуп Хејнкес ги отфрли шпекулациите околу иднината на ЛевандовскиСпорт
Вести

Јуп Хејнкес ги отфрли шпекулациите околу иднината на Левандовски

Карл Хајнц Румениге потенцираше дека не размислуваат за продажба на Левандовски, a сега тоа го потврди и тренерот Јуп Хејнкес.…

Меси си купи луксузен хотел на Ибица!Спорт

Меси си купи луксузен хотел на Ибица!

Фудбалската ѕвезда Лионел Меси тргна по стапките на својот најголем ривал, Роналдо и започна да инвестира во хотелискиот бизнис. Пред…

Финале помеѓу Остапенко и Стивенс!Спорт
денес во 19часот!

Финале помеѓу Остапенко и Стивенс!

Летонската тенисерка Елена Остапенко ќе игра во финалето на Мастерсот во Мајами, откако во полу-финалето ја совлада Даниел Роуз Колинс…

Луј ван Гал повторно го прозва МурињоСпорт
Екстра

Луј ван Гал повторно го прозва Мурињо

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед Луј ван Гал повторно жестоко го прозва својот ученик и наследник во Јунајтед Жозе Мурињо.…