Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?Спорт
Драмата продолжува

Ромелу Лукаку се поблиску до трансфер во Интер?

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед отпатуваа за Норвешка каде ги очекува пријателски меч против Кристианштад. Црвените ѓаволи влегуваат во финалните подготовки…

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезонаСпорт
Лоши вести

Јовиќ нема да биде подготвен за стартот на новата сезона

Екипата на Реал Мадрид како да ја фати некое проклетство па од меч во меч во рамки на подготовките се…

Се поизвесно заминувањето на Ракитиќ од БарселонаСпорт
Шпекулација

Се поизвесно заминувањето на Ракитиќ од Барселона

Каталонскиот весник Спорт објави вест дека Барселона сака да се ослободи од услугите на хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ. Беше битен…

Асенсио се повреди, го чека долга паузаСпорт
Лоши вести

Асенсио се повреди, го чека долга пауза

Младата ѕвезда на Реал Мадрид, Марко Асенсио, може да ја заврши сезоната 2019/2020 пред уште таа да започне. Шпанецот играше…

Официјално: Елиф Елмас е нов фудбалер на НаполиСпорт
Наша гордост

Официјално: Елиф Елмас е нов фудбалер на Наполи

Македонскиот фудбалски репрезентативец денеска ќе го комплетира својот трансфер во редовите на италијански Наполи. Елиф Елмас го напушти Фенербахче и…

Себаљос е нов играч на АрсеналСпорт
Трансфер

Себаљос е нов играч на Арсенал

Полудефанзивецот на Реал Мадрид, Дани Себаљос, ќе ја продолжи својата кариера во лондонски Арсенал, пренесе Би-Би-Си. Двата клуба се договориле,…

Новак Ѓоковиќ ужива на море во ХрватскаСпорт
ЗАСЛУЖЕНО

Новак Ѓоковиќ ужива на море во Хрватска

Новак Ѓоковиќ е на заслужен одмор во Хрватска. Талентираниот тенисер се релаксира со семејството.Со импресивни фотографии од тиркизни води, Новак…

Македонските кошаркари го дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021Спорт
Ќе биде интересно...

Македонските кошаркари го дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021

Познати се противници на кошаркарската репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2021. Денеска во Минхен беа извлечени квалификациските групи…

ТРАНСФЕР ТРИАГОЛНИКПОМЕЃУ БАРСА-СИТИ-БАЕРНСпорт
интересни комбинации..

ТРАНСФЕР ТРИАГОЛНИКПОМЕЃУ БАРСА-СИТИ-БАЕРН

Барселона грчевито бара начин како да дојде до Нејмар. Па така каталонците, барем според пишувањето на Дон Балон, имаат намера…

Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во Мадрид?Спорт
Шпекулација

Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во Мадрид?

Данскиот репрезентативец Ериксен од редовите на Тотенхем се чини летово ќе го напушти Лондон, а дестинацијата ќе биде Мадрид. Но…