Балотели си оди од Ница!Спорт
каде ќе оди?

Балотели си оди од Ница!

Италијанскиот напаѓач, Марио Балотели по крајот на оваа натпреварувачка сезона ќе си замине од таборот на францускиот прволигаш Ница. Популарниот…

Јунајтед преку Тотенхем стигна до ФА куп финалеСпорт
тотален пресврт!

Јунајтед преку Тотенхем стигна до ФА куп финале

Манчестер јунајтед се пласираше во финалето на ФА купот, каде што тимот на Жозе Мурињо ќе ја брка единствената титула…

Новак Ѓоковиќ: Ќе соработувам со Маријан ВајдаСпорт
Екстра

Новак Ѓоковиќ: Ќе соработувам со Маријан Вајда

Лутањето на Новак Ѓоковиќ со тренерите продолжува, но изгледа дека барем во следните два месеца ќе биде мирен. Денеска тој…

Клоп: Ајде на терен да излеземе сите голиСпорт
Вести

Клоп: Ајде на терен да излеземе сите голи

Ливерпул ја елиминираше екипата на Манчестер Сити во четврт-финалето од Лигата на шампионите, а Клоп откри што им порачал на…

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во РусијаСпорт
Вести

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во Русија

Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Шведска на Светското првенство во Русија, потврди селекторот Јане Андерсон. Ибрахимовиќ во изминатите неколку…

Маркос Алонсо заработи три натпревари суспензијаСпорт
заслужено!

Маркос Алонсо заработи три натпревари суспензија

Алонсо на натпреварот од 33-то коло во англиската Премиер лига, брутално стартуваше врз фудбалерот на Саутемптон – Лонг, но главниот…

Јотовски стигна до четвртфинале во АнталијаСпорт
ајде мајсторее

Јотовски стигна до четвртфинале во Анталија

Томислав Јотовски,најдобриот македонски тенисер, ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција што се игра на земјени терени…

Сержињо: Нејмар ќе биде хит на СП!Спорт
Дали?

Сержињо: Нејмар ќе биде хит на СП!

Нејмар и нема баш по добро да ја памети својата прва сезона во Пари Сен Жермен каде не ја оствари…

Надал почна да игра во неговиот омилен дел од сезоната, европската сезона на земја!Спорт
нека покаже што умее

Надал почна да игра во неговиот омилен дел од сезоната, европската сезона на земја!

Рафаел Надал почна со својот омилен дел од сезоната, европската сезона на земја, дозволувајќи му само четири гема на Словенецот…

Кој е најдобриот напаѓач според Гатузо?Спорт
да или не?!

Кој е најдобриот напаѓач според Гатузо?

Стратегот на калчолигашот Милан, Џенаро Гатузо на свој начин го најави утрешното гостување кај Торино во рамките на вонредната рунда…