Синот на Новак заигра тенисСпорт

Синот на Новак заигра тенис

Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Рим каде се припрема за мастер турнирот, а друштво му прави синот Стефан. Очигледно дека…

Франк Кеси оди во МиланСпорт

Франк Кеси оди во Милан

Победник од трката по Франк Кеси, излезе Милан, откако раководството на Рома реши да престане со наддавањето со „росонерите“ за доведување…

Пеп Гвардиола: Во Барса и Баерн ќе ми дадоа отказСпорт

Пеп Гвардиола: Во Барса и Баерн ќе ми дадоа отказ

Пеп Гвардиола е благодарен што челниците на клубот и натаму го поддржуваат и покрај тоа што во првата сезона не освои…

Лина Ѓорчска за најдобар ранкинг во кариератаСпорт

Лина Ѓорчска за најдобар ранкинг во кариерата

Македонската гордост, Лина Ѓорческа имаше скок од една позиција на последната ВТА листа, дојде на 180. позиција и најдобриот ранкинг…

Словенечкото чудо од дете ја крена Шпанија на нозе (ВИДЕО)Спорт

Словенечкото чудо од дете ја крена Шпанија на нозе (ВИДЕО)

Лука Дончиќ, младиот словенечки бек ја воодушеви цела Шпанија, а и Европа со својот атрактивен потег изведен на натпреварот против…

Бостон на чекор до конференциско финале!Спорт

Бостон на чекор до конференциско финале!

Бостон победи со 123-101 против Вашингтон и да поведе во серијата со 3:2. https://www.youtube.com/watch?v=aM45dACtU1A Претходно Бостон забележа два пораза на…