Нови трансфери и засилувања во Реал МадридСпорт
Кои се новите промени во Реал Мадрид ?

Нови трансфери и засилувања во Реал Мадрид

Реал продава за големи пари, а ова лето се очекува голема заработка. Mадридскиот клуб е стереотипен клуб кој создава тим со…

Почна аплицирањето за Суперкупот 2017: Билетите од 15 до 50 евра!

УЕФА денеска и официјално преку својата интернет страница го стартуваше аплицирањето за купување билети за натпреварот од Суперкупот 2017 меѓу…

Ана Ивановиќ се збогува со професионалното играње тенисСпорт
Ана изгледа прекрасно

Ана Ивановиќ се збогува со професионалното играње тенис

По долга и успешна кариера тенисерката Ана Ивановиќ и официјално се збогува со професионалното играње тенис. Организаторите на Ролан Гарос…

Која цена ќе биде билетот за Супер Купот ?Спорт
Дефинитивно одиме и ние

Која цена ќе биде билетот за Супер Купот ?

УЕФА денес официјално ќе го соопшти начинот на кој може да се аплицира за влезници за Супер Купот, кој ќе…

Циндриќ – шампионски и спектакуларно пречекан во родниот ОгулинСпорт

Циндриќ – шампионски и спектакуларно пречекан во родниот Огулин

Еден од најзаслужните играчи за европската титула на Вардар е Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ кој блесна во полн сјај на…

Леброн Џејмс донесе победа за КливлендСпорт

Леброн Џејмс донесе победа за Кливленд

Леброн Џејмс заедно со Кајри Ирвинг беше најзаслужен за првата победа на Кливленд во големото НБА финале против Голден Стејт…

На Роналдо му даваат 120 милиони евра платаСпорт

На Роналдо му даваат 120 милиони евра плата

Засега не се открива името на клубот, но се најавува дека тие би платиле 200 милиони евра на Реал Мадрид…

Македонска гордост и во женската кошарка!Спорт

Македонска гордост и во женската кошарка!

Јапонската селекција е победник на турнирот во Скопје. Изненадување или не, девојките од Истокот стигнаа до максимални три победи во…

(ФОТО) Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите на ВардарСпорт

(ФОТО) Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите на Вардар

На панорамските автобуси, кои се дел од возниот парк на ЈСП, стојат боите и амблемот на Вардар „Шампиони во Европа“,…

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на ВардарСпорт

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на Вардар

Oткако ракометарите на Вардар ѝ одржаа лекција на Европа, и и докажаа кој е на врвот, освојувајќи ја Лигата на…