Дали Нејмар ќе добие бонус за лојалност од Барселона?Спорт
Каде е лојалноста?

Дали Нејмар ќе добие бонус за лојалност од Барселона?

Нејмар е нов играч на ПСЖ, сумата на трансферот изнесува неверојатни 222 милиони евра кои ќе ги добие Барселона, чии…

Ла Лига одбива 222 милиони за Нејмар!Спорт
Сагата продолжува

Ла Лига одбива 222 милиони за Нејмар!

Сагата околу Нејмар продолжува, шпанската Ла Лига одбива да прими 222 милиони евра кои ПСЖ сака да ги уплати за…

Нов знак дека Нејмар се сели во ПСЖСпорт
Лош потег

Нов знак дека Нејмар се сели во ПСЖ

Нејмар се чини дека ќе го напушти Камп Ноу, информациите од Кина велат дека Нејмар откажал комерцијален настан за да…

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-ColaСпорт

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Вчера во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата…

Обамејанг се збогува од Европа!Спорт
За кого ли потпишал?

Обамејанг се збогува од Европа!

Еден од најдобрите напаѓачи во Европа минатата сезона беше Пјер-Емерик Обамејанг, поради што беше на мета на повеќе европски тимови,…

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?Спорт
Генијалниот ум на Мурињо!

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?

Можните трансфери на Иван Перишиќ и Фабињо во Манчестер Јунајтед ќе почекаат бидејќи утрово се појави информација за новаможна аквизација на…

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!Спорт
Одлично засилување!

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!

Јувентус денес и официјално го претстави своето најново засилување – од екипата на Милан пристигна Матија Де Шиљо. Дефанзивецот на…

Скопје промо видео за УЕФА Супер Купот!Спорт

Скопје промо видео за УЕФА Супер Купот!

Скопје е подготвенo за одржувањето на УЕФА Супер Купот! 8 август, Националната арена „Филип Втори“, Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед!…

Вардар го совлада Малме до 2:1Спорт
Честитки..

Вардар го совлада Малме до 2:1

Вардар во дуелот со Малме беше посочен како аутсајдер,од швеѓаните се очекуваше многу, ама нашите момци на терен покажаа машка…

Вардар-Малме,вечерва во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица!Спорт
Им држиме среќа..

Вардар-Малме,вечерва во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица!

Шведскиот првак Малме ќе се обиде со многу поофанзивен пристап да го изненади нашиот Вардар на денешниот реванш во Струмица.…