Р.К. Вардар со нова победа над Ал Сад!Спорт
Повторно победа!

Р.К. Вардар со нова победа над Ал Сад!

Ракометарите на Вардар го освоија третото место на Суперглоуб, откако попладнево во малото финале славеа над домаќинот Ал Сад со…

Хамилтон денес најбрз на трката во Белгија!Спорт
Одлична трка!

Хамилтон денес најбрз на трката во Белгија!

Британецот, Луис Хамилтон сега е на само седум поени негатива од Фетел откако забележа победа во трката за ГН на…

Енди Мареј се откажа од УС Опен!Спорт
Здравјето пред се!

Енди Мареј се откажа од УС Опен!

Британскиот тенисер Енди Мареј со мало незадоволство соопшти дека поради повреда на колкот се повлекува од овогодинешниот УС Опен. –…

Пол Погба прогласен за играч на сезоната во Лига Европа!Спорт
Заслужено!

Пол Погба прогласен за играч на сезоната во Лига Европа!

Тимот на Манчестер Јунајтед ја освои Лига Европа во сезоната 2016/17, со што обезбеди и директен пласман во групната фаза…

Шампионскиот Вардар ги доби своите противници!Спорт
Наше, а светско!

Шампионскиот Вардар ги доби своите противници!

По историскиот успех и пласманот во групната фаза во Лигата на Европа, македонскиот шампион доби силни противници на денешната ждребка…

Вардар вечерва игра од срце за себе и за своите фанови!Спорт
Им држиме среќа..

Вардар вечерва игра од срце за себе и за своите фанови!

„Вардарци“, како ниеден македонски спорти клуб досега, вечерва се пред историска шанса во Истанбул да запишат историја за себе и…

Што го очекува утре Вардар на „Шукру Сарачоглу“?Спорт
Напред Вардар!

Што го очекува утре Вардар на „Шукру Сарачоглу“?

Чедомир Јаневски на прес-конференција во Истанбул пред утрешниот реванш натпревар со Фенербахче на „Шукру Сарачоглу“, потенцираше дека „црвено-црните“ ќе почнат…

Парижани спремаат уште едно засилување!Спорт
Нема стоп!

Парижани спремаат уште едно засилување!

ПСЖ е еден од најактивните клубови во текот на летниот преоден рок, а после трансфер бомбата на Нејмар, Парижани немаат…

Раиконен повторно со Ферари!Спорт
Паметен избор!

Раиконен повторно со Ферари!

Познатата фирма на Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година. Во соопштението од…

Зидан вклучува нов дефанзивец во тимот!Спорт
Браво за Зидан!

Зидан вклучува нов дефанзивец во тимот!

Дека Зинедин Зидан работи перфектно и има одличен тим на располагање ни се докажа со трофеите кои Реал Мадрид ги…