На Роналдо му даваат 120 милиони евра платаСпорт

На Роналдо му даваат 120 милиони евра плата

Засега не се открива името на клубот, но се најавува дека тие би платиле 200 милиони евра на Реал Мадрид…

Македонска гордост и во женската кошарка!Спорт

Македонска гордост и во женската кошарка!

Јапонската селекција е победник на турнирот во Скопје. Изненадување или не, девојките од Истокот стигнаа до максимални три победи во…

(ФОТО) Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите на ВардарСпорт

(ФОТО) Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите на Вардар

На панорамските автобуси, кои се дел од возниот парк на ЈСП, стојат боите и амблемот на Вардар „Шампиони во Европа“,…

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на ВардарСпорт

Мелани Си им ја пееше победничката „We Are The Champions“ на ракометарите на Вардар

Oткако ракометарите на Вардар ѝ одржаа лекција на Европа, и и докажаа кој е на врвот, освојувајќи ја Лигата на…

( Видео ) „Воините” уште еднаш го декласираа шампионот КливлендСпорт

( Видео ) „Воините” уште еднаш го декласираа шампионот Кливленд

„Воините” уште еднаш го декласираа шампионот Кливленд, овој пат со 132-113 за 14 победа во низа во плеј-офот.  Голден Стејт…

Oд срце за Вардар !Спорт
Браво за Македонски телеком и обожавателите

Oд срце за Вардар !

Токму тоа е и потребно за им се покаже на Вардарци кога тие се далеку од дома и од своите…

Српскиот тенисер Ѓоковиќ повторно нервозенСпорт

Српскиот тенисер Ѓоковиќ повторно нервозен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ попладнево имаше многу проблеми со Диего Шварцман и успеа да победи дури откако имаше негатива од…

Манчестер Сити си купи нов голманСпорт

Манчестер Сити си купи нов голман

Премиерлигата е најсилната лига во светот, а тоа се докажа и дека веќе Манчестер Сити го претстави Едерсон (23), досегашен…

Тенисер исфрлен од Роланд Гарос поради бакнување на новинарка во живоСпорт

Тенисер исфрлен од Роланд Гарос поради бакнување на новинарка во живо

Откако го одигра мечот, францускиот тенисер Максиме Хамоу даде интервју во кое одеднаш почна да ја бакнува новинарката на Еуроспорт…

Фудбалерите на Вардар прославија 11 титулаСпорт

Фудбалерите на Вардар прославија 11 титула

Денеска завршија натпреварите во македонската фудбалска прва лига, кога се одиграа мечевите од последното коло. Највесело беше во Ѓорче Петров…