Андреа Пенезиќ најави завршување на својата професионална кариераСпорт
Вести

Андреа Пенезиќ најави завршување на својата професионална кариера

Андреа Пенезиќ, која што настапува во редовите на македонскиот женски ракометен првак Вардар на крајот на сезоната најави завршување на…

Сите потврдија, Салах е играч за Реал МадридСпорт
си го бива

Сите потврдија, Салах е играч за Реал Мадрид

Египќанецот Мохамед Салах оваа сезона воодушевува со неговите настапи за Ливерпул – во првата сезона каде досега има постигнато 21…

Маркус Ериксон е импресиониран од развојот на ЗауберСпорт
позитивна вест

Маркус Ериксон е импресиониран од развојот на Заубер

Способноста на Заубер да се развиваат во последниот дел од сезоната го изненади Маркус Ериксон откако околу летниот период тимот…

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер ЈунајтедСпорт
Вести

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер Јунајтед

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер Јунајтед во вчерашниот меч кој заврши нерешен, 2-2. Дефур по…

Маурицио Покетино со пофални зборови за Хари КејнСпорт
Вести

Маурицио Покетино со пофални зборови за Хари Кејн

Маурицио Покетино после вчерашниот натпревар на неговата екипа имаше само пофални зборови за Хари Кејн. Фудбалерите на Тотенхем остварија висока…

Роберто Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во МиланСпорт
Вести

Роберто Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во Милан

Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во Милан, на кое во моментов се наоѓа Џенаро Гатузо кој под силен…

Лионел Меси го победи РеалСпорт
Вести

Лионел Меси го победи Реал

Кој е најдобар фудбалер во историјата, дали Кристијано Роналдо или Лионел Меси? Аргентинецот ја доби личната битка според бројот на…

Рома нема да ангажира нови играчиСпорт
Вести

Рома нема да ангажира нови играчи

Рома нема да ангажира нови играчи во зимскиот преоден рок, соопшти раководството на клубот. Ние сработивме одлична работа со сегашниот…

Каков трансфер направи Муса Дембеле?Спорт
талент

Каков трансфер направи Муса Дембеле?

Муса Дембеле се прослави со своите феноменални партии во дресот на Селтик, и иако се веруваше дека неговиот следен чекор…

Дали Брајан Кристанте ќе биде дел од Манчестер Јунајтед?Спорт
тој го посакува тоа..

Дали Брајан Кристанте ќе биде дел од Манчестер Јунајтед?

Кога е во прашање Манчестер Јунајтед секогаш се споменуваат одредени имиња како потенцијални засилувања, а едно од нив за кој…