Македонија загуби од Чешка на драматичен начин!Спорт
жално

Македонија загуби од Чешка на драматичен начин!

Македонија на најлош начин го загуби натпреварот против Чешка , а поразот веројатно не остави без можност да се бориме…

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го ЛиверпулСпорт
Вести

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го Ливерпул

Свонси направи големо изненадување совладувајќи го Ливерпул на домашен терен со 1-0. Јирген Клоп беше бесен, но неговиот колега на…

Поранешната 10-ка на Реал на медицински прегледи во ПаризСпорт
Вести

Поранешната 10-ка на Реал на медицински прегледи во Париз

ПСЖ има неколку фудбалери кои се навистина незадоволни и кои по секоја цена сакаат да си заминат од тимот до…

Венгер со пофални зборови за професионалноста на СанчезСпорт
позитивни коментари насекаде

Венгер со пофални зборови за професионалноста на Санчез

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез не сакаше да го продолжи договорот со Арсенал, па јасно беше дека најдоцна на лето ќе…

Петар Наумоски: Сакаат да ме сменат поради…Спорт
Вести

Петар Наумоски: Сакаат да ме сменат поради…

Петар Наумоски во 2015 година беше назначен како прв човек на македонската кошаркарска федерација и како што вели во интервјуто…

Тренерски ротации во македонската репрезентацијаСпорт
Ништо страшно

Тренерски ротации во македонската репрезентација

Веднаш по вечерашниот натпревар кој нашата репрезентација го игра со Шпанија ќе дојде до тренерска ротација во стручниот штаб на…

Барселона јавно говори за трансферот на ГризманСпорт
вреден договор

Барселона јавно говори за трансферот на Гризман

Шпанскиот вицешампион, Барселона се огласи и испрати соопштение по информациите на дел од шпанските медиуми дека е договорен трансферот на…

Според Вујовиќ, Македонија ја чека полуфинале!Спорт
го знае нашиот квалитет

Според Вујовиќ, Македонија ја чека полуфинале!

Македонските ракометари со одличните резултати покажаа дека може да бидеме најголемо изненадување на шампионатот во Хрватска кога во втората фаза…

Македонија против Шпанија на 21 јануари во втората фаза од ЕП!Спорт
одиме јако

Македонија против Шпанија на 21 јануари во втората фаза од ЕП!

Првиот натпревар од втората фаза на Европското првенство, македонската ракометна репрезентација ќе го игра на 21 јануари против првопласираната селекција…

Арон Афлало го нападна Немања БјелицаСпорт
Вести

Арон Афлало го нападна Немања Бјелица

НБА кошарката последниот период се повеќе заличува на ММА отколку на професионална кошаркарска лига. Пред неколку дена на натпреварот меѓу…