Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за АрсеналСпорт
со среќа!

Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за Арсенал

Арсенал го реализира трансферот на Пјер-Емерик Обамејанг од Борусија Дортмунд, а габонецот со лондоснкиот клуб потпишал повеќегодишен договор. Обамејанг од…

Јаховиќ си замина од Гезтепе, оди во  составот на Коњаспор!Спорт
ќе го биде!

Јаховиќ си замина од Гезтепе, оди во составот на Коњаспор!

Според последните информации поранешниот македонски репрезентативец, Адис Јаховиќ ја менува клупската средина, но останува во Турција,а напаѓачот по две години…

Виктор Фераз на мета на критикиСпорт
Вести

Виктор Фераз на мета на критики

Виктор Фераз во изминатите неколку дена беше мета на критики на навивачите поради наводите за негово заминување од клубот. Фераз…

Аимерик Лапорте премина во редовите на Манчестер СитиСпорт
Вести

Аимерик Лапорте премина во редовите на Манчестер Сити

Аимерик Лапорте денес од Атлетик Билбао премина во редовите на Манчестер Сити. Одличниот 23-годишен дефанзивец долго време е поврзуваше со…

Адис Јаховиќ има нов клубСпорт
Вести

Адис Јаховиќ има нов клуб

Адис Јаховиќ има нов клуб. Иако голгетерот на Гезтепе го поврзуваат со неколку славни имиња, тој се одлучи да остане…

Пике повторно потпиша со Барселона!Спорт
очекувано

Пике повторно потпиша со Барселона!

Долго годишниот фудбалер на Барселона, Жерар Пике, денес и официјално го продолжи договорот со каталонскиот клуб до 2022-ра година. Пике…

9-то место за каратистката Моника Стефановска на светскиот турнир во ПаризСпорт
Честитки..

9-то место за каратистката Моника Стефановска на светскиот турнир во Париз

Светската 1 Премиер Карате Лига се одржа во Париз каде македонските каратисти, ги завршија натпреварите на првиот турнир. Сите наши…

Роџер Федерер го освои Австралија опен и дојде до 20. грен слем титула!Спорт
Честитки..

Роџер Федерер го освои Австралија опен и дојде до 20. грен слем титула!

Роџер Федерер во меч со пет сетови го победи Марин Чилиќ во финалето на Австралија Опен и го освои својот…

Меси смета дека заминувањето на Нејмар донесе подобрување во Барселона!Спорт
сепак не е во лоша конотација

Меси смета дека заминувањето на Нејмар донесе подобрување во Барселона!

Меси во  интервјути за „Ворлд Сокер“ се обиде да образложи каква порака добил од Ернесто Валверде, но исто така, посебно…

Дали Роналдо заминува од Реал?!Спорт
не ни се верува..

Дали Роналдо заминува од Реал?!

По цела една деценија Кристијано Роналдо може да замине од Реал Мадрид, клуб со кој оствари извонредни успеси. Наводно Флорентино Перез…