Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркаркиСпорт
Вести

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки

Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки повикани за претстојните два натпревара во рамки на евроквалификациите. Кошаркарките кои се на…

Борко Ристовски потпиша капитулација за својот ергенски статусСпорт
Вести

Борко Ристовски потпиша капитулација за својот ергенски статус

Борко Ристовски, минатата седмица по крајот на обврските околу Европското првенство помина неколку денови во Скопје, при што пред матичарот…

Џонатан Бонд размислува да го напушти фудбалот поради навредите за неговата девојкаСпорт
Шокантно

Џонатан Бонд размислува да го напушти фудбалот поради навредите за неговата девојка

Џонатан Бонд откри дека размислува да го напушти фудбалот по навреди изречени од страна на навивачите поради градите на неговата…

Шкупи одигра нерешено против Черноморец Одеса од УкраинаСпорт
Вести

Шкупи одигра нерешено против Черноморец Одеса од Украина

Шкупи продолжи со одигрување на контролни средби за време на подготовките во Анталија, па утрово одигра нерешено против Черноморец Одеса од…

Капитенот на Интер предизвикал вистински хаос во соблекувалната на тимотСпорт
Вести

Капитенот на Интер предизвикал вистински хаос во соблекувалната на тимот

Мауро Икарди во последно време се почесто се поврзува со заминување од Интер и ставање крај на етапата на Џузепе…

Опериран Новак Ѓоковиќ !?Спорт
САМО НАПРЕД НОЛЕ!

Опериран Новак Ѓоковиќ !?

Според швајцарски Blick,Новак Ѓоковиќ го оперирал лактот со кој имаше големи проблеми. Швајцарците наведуваат дека српскиот тенисер е опериран во…

Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!Спорт
повеќе среќа следен пат

Марез сепак нема да е дел од Манчестер Сити!

Манчестер Сити во последниот ден од јануарскиот преоден рок со сите сили се обиде да го ангажира Ријад Марез, меѓутоа…

Леброн Џејмс и Стеф Кари би можеле да играат во ист тимСпорт
Екстра

Леброн Џејмс и Стеф Кари би можеле да играат во ист тим

Леброн Џејмс и Стеф Кари би можеле да играат во ист тим идната сезона ако се остварат најавите на ЕСПН.…

Лукас Моура се пресели во редовите на ТотенхемСпорт
Вести

Лукас Моура се пресели во редовите на Тотенхем

Лукас Моура и официјално го напушти париски ПСЖ и се пресели во редовите на лондонски Тотенхем. Последниот ден од јануарскиот…

Дрис Мертенс порача: Би застанал на голот ако Сари го побара тоа од менеСпорт
Вести

Дрис Мертенс порача: Би застанал на голот ако Сари го побара тоа од мене

Наполи оваа сезона игра во одлична форма и моментално е на првото место на табелата во Серија А, а фудбалерите…