Блејк Грифин во Детроит Пистонс реди само победиСпорт
Вести

Блејк Грифин во Детроит Пистонс реди само победи

Откако пристигна Блејк Грифин во Детроит Пистонс, работите се свртија 360 степени во подобра насока и клубот реди само победи.…

Драгослав Шекуларац ја припишува вината за смртта на фудбалерите на Манчестер ЈунајтедСпорт
Вести

Драгослав Шекуларац ја припишува вината за смртта на фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Драгослав Шекуларац индиректно себеси ја припишува вината за смртта на фудбалерите на Манчестер Јунајтед пред 60 години. Драгослав Шекуларац изјави…

Мертенс сепак е со полесна повреда!Спорт
среќа..

Мертенс сепак е со полесна повреда!

Наполи славеше против Беневенто со 2:0, но сепак победата на екипата на Маурицио Сари ја засени повредата на Дрис Мертенс…

Римјаните нема никогаш да му заборават на Пјаниќ што се пресели во редовите на ЈувентусСпорт
Вести

Римјаните нема никогаш да му заборават на Пјаниќ што се пресели во редовите на Јувентус

Миралем Пјаниќ во 2016-та година се пресели од Рома во редовите на големиот ривал Јувентус и тоа Римјаните на Босанецот…

Јирген Клоп не сакаше да коментира со цел да избегне казнаСпорт
Вести

Јирген Клоп не сакаше да коментира со цел да избегне казна

Ливерпул и Тотенхем на Енфилд одиграа одличен меч кој што сепак, го уништија судиските грешки. Натпреварот ќе остане запаметен по…

Пике го повреди своето колено?!Спорт
со помин

Пике го повреди своето колено?!

Дефанзивецот  Жерард Пике со својот погодок и донесе реми на Барселона во градската пресметка со Еспањол во Примера во меч…

Купот на Македонија ќе се игра во Кавадарци!Спорт
класика

Купот на Македонија ќе се игра во Кавадарци!

Купот на Македонија и оваа година ќе се одржи во салата „Јасмин“ во Кавадарци, објави Македонската кошаркарска федерација. Овие возбудувања…

Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на ИталијаСпорт
дали е во право?

Радикални промени во Серија А најави новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија

Новиот лидер на Фудбалската федерација на Италија Роберто Фабричини ги најави можните чекори во иднина за подобрување на состојбата во…

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!Спорт
погодена живеачка

Најбогатиот фудбалер во светот се пресели во шпанската Примера!

Младиот и досега анонимен Фаик Болкиах е најбогат фудбалер во светот, а ваквиот епитет младата ѕвезда на Лестер ја доби…

Вестите за ангажманот на Леброн Џејмс во Голден Стејт ја запали публиката во АмерикаСпорт
Екстра

Вестите за ангажманот на Леброн Џејмс во Голден Стејт ја запали публиката во Америка

Вестите за наводниот ангажман на Леброн Џејмс во Голден Стејт, ја запали публиката во Америка. Медиумската куќа ЕСПН прва јави…