Два гола на Несторовски за ПалермоСпорт
Вести

Два гола на Несторовски за Палермо

Илија Несторовски втор натпревар по ред постигнува два гола за својата екипа Палермо и обезбедува победа. Попладнево во натпревар од…

Хавиер Маскерано си оди од Барселона!Спорт
Дали е паметна одлука?

Хавиер Маскерано си оди од Барселона!

Популарниот „Хафесито“ Хавиер Маскерано се договорил со Барселона по осум години да го напушти клубот како слободен играч. Маскерано одлуката…

Победа на Манчестер Јунајтед над Тотенхем!Спорт
еден ама вреден!

Победа на Манчестер Јунајтед над Тотенхем!

Манчестер Јунајтед славеше победа во дербито на 10. коло од Премиер Лигата против Тотенхем на „Олд Трафорд“. „Црвените Ѓаволи“ со минимални…

Антонио Конте го напушта ЧелзиСпорт
Вести

Антонио Конте го напушта Челзи

Антонио Конте, сигурно ќе го напушти клубот по завршување на сезоната, објавија англиските медиуми. Најновите информации се дека причината за…

ФИФА ги прогласи светските клупски шампиониСпорт
Вести

ФИФА ги прогласи светските клупски шампиони

ФИФА на денешниот состанок во Калкута одлучи дека сите освојувачи на поранешниот Интерконтинентален куп од 1960 до 2004 година, официјално…

И официјално, Црвена Звезда останува светски шампион за 1991 годинаСпорт
Нормално!

И официјално, Црвена Звезда останува светски шампион за 1991 година

Светската фудбалска федерација (ФИФА) денеска официјално потврдила дека освојувачите на поранешниот Интерконтинентален куп меѓу 1960 и 2004 година, остануваат светски…

Јувентус со убедлива победаСпорт
Браво

Јувентус со убедлива победа

Јувентус игра одлично сезонава во италијанската лига. Тие вчера постигнаа победа од 4:1 против Спал, со што стигнаа до бројката…

Трансфер на Касиљас во Ливерпул?!Спорт
Вести

Трансфер на Касиљас во Ливерпул?!

Икер Касилјас во последно време го загуби првотимскиот статус во Порто, ситуација со која легендата на Реал Мадрид тешко дека…

Фердинанд со порака за Мурињо!Спорт
искрено..

Фердинанд со порака за Мурињо!

Рио Фердинанд е еден од играчите кој остави голема трага во поновата историја на Манчестер Јунајтед, па сите навивачи на…

Милан од сега ќе биде брендиран во Пума!Спорт
Немаат утка и овде..

Милан од сега ќе биде брендиран во Пума!

„Росоњерите“ во текот на вчерашниот ден потврдија дека оваа сезона ќе ја раскинат соработката со Адидас која што трае од…