Орие открива зoшто го напушти ПСЖ

Серж Орие, најпознатиот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, кон крајот на летниот преоден рок се пресели од ПСЖ во…

Паметна одлука

Чоло Симеоне останува во Атлетико!

Диего Пабло Симеоне, односно популарниот Чоло  и по завршувањето на сезоната, ќе остане во Атлетико Мадрид кога во вторникот го…

Дали ќе го купат?

Дали Иниеста ќе ја напушти Барселона?!

Моменталниот италијански шампион тргнува по фудбалерот на Барселона, чиј договор истекува идното лето. Според информациите кои ги пренесува „Тутоспорт“, се…

И тоа се случува!

Италија поразена од Шпанија со 3:0!

Фудбалската репрезентација на Италија, синоќа загуби во Мадрид од Шпанија со 3:0, што е прв квалификациски пораз на Азурите по…

Браво

Вардар со победа над Металург

Вардар со 32:23 го победи Металург во македонското дерби во рамките од првото коло на СЕХА лигата. Вардар покажа дека…

Па и тој е човек!

Вејн Руни приведен во полиција!

Вејн Руни, поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Англија,  бил уапсен поради возење во алкохолизирана состојба во близина на својот…