Ферстапен со победа во Малезија

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, победи на трката за Големата награда на Малезија со време 1:35.576 часа и на…

Вести

Бенитез открива – Натпреварот со Ливерпул ќе биде посебен за мене

Рафаел Бенитес утре ќе го предводи својот тим на гостувањето кај Ливерпул во дуел од Премиер лигата, за кој вели…

Што ли било?

Ван Гал проговори за неговото разочарување со Манчестер Јунајтед

По цела една година искусниот холандски стручњак Луи Ван Гал одлучи да се отвори за комплексната ситуација откако минатата година…

Браво

Борко одлично се покажа на голот на Барса

Голманот Борко Ристовски одлично ја почна сезоната во АСОБАЛ лигата во дресот на Барселона. Во првото коло од новата сезона…

Уште една во низата

Јувентус со уште една победа

После Каљари и Џенова, овој пат пред големиот Јувентус падна и Киево, и тоа со убедливи 3:0. Јувентус поведе уште…

Победничкиот гол на Бенфика ќе конкурира за гол на сезоната!

Тимот на Бенфика дојде до важна победа пред своите гледачи над Портимоненсе, славејќи со 2:1 во дуел каде победничкиот гол…

Нов почеток

Михајло Арсоски ја засили Струмица

Струмица го ангажираше младиот Михајло Арсоски како опција и подолга клупа за следната сезона.  22-годишниот Арсоски минатата сезона, носејќи го дресот…

Браво

Кејс и Стивенс во големото финале

Медисон Кејс и Слоан Стивенс ќе играат во големото финале на Ју Ес Опен откако во полуфиналето беа подобри од…

Е вака да кажуваат за се!

Гвардиола раскажа како пропаднал договорениот трансфер на Алексис Санчез

Јирген Клоп во својата најава за големо дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул најмногу говореше за изоставувањето на Филипе Кутињо,…

Штета

Јотовски поразен во четвртфиналето

Томислав Јотовски го заврши својот настап на силниот фјучерс во Трст, Италија. Тој и неговиот партнер Аугусто Вирџили (Италија) беа…