Догодина и ние трчаме..

Одржана трката „Скопје трча 10км“, прв Дарио Ивановски!

Околу 900 натпреварувачи ова утро го исполнија булеварот Илинден за манифестацијата „Скопје трча 10км“ (Skopje Run 10K). На „Скопје трча…

им посакуваме среќа..

Златко Далиќ, нов селектор на Хрватска!

Фудбалскиот сојуз на Хрватска по двата кикса на репрезентацијата во квалификациите за Светското првенство реши да му даде отказ на…

повеќе среќа нареден пат

Македонија со пораз прв пат по две години од соседна Србија!

Младата фудбалска репрезентација на Македонија го запиша првиот пораз во квалификациите за Европското првенство во Италија во 2019 година што…

Вести

ФИБА со нови термини за квалификациските натпревари

ФИБА ги промени термините за Мундијалските квалификации во ноември и февруари. Спорни беа таканаречените „прозорци“ и неможноста играчите од НБА…

Вести

Македонија одигра без голови против Словачка

Во рамките од 2. коло на 8-та група на турнирот што се одржува во Скопје, младите македонски фудбалери како и…

Вести

ФИФА одлучи кој ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Италија – Македонија

ФИФА ги одреди арбитрите, кои ќе ја делат правдата на натпреварот меѓу Италија и Македонија. Португалецот Тиаго Мартинс ќе биде…

победа на среќа?

Халеп овој пат подобра од Шарапова!

Симона Халеп го нема заборавено поразот во првото коло на УС опен од Марија Шарапова,па овој пат со прва победа…

Вести

Пике останува во репрезентацијата

Хуан Луис Лареа, инсистира дека Џерард Пике нема да биде исфрлен од шпанскиот тим за последните два натпревара од квалификациите…

ја жртвува својата кариера

Пике e спремен да се повлече од Шпанската репрезентација!

Фудбалерот на Барселона Жерар Пике кој вчера на референдумот ја поддржа независноста на Каталонија изјави дека е подготвен да си…

Вести

Јордан Минчев новиот кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром

Бугаринот Јордан Минчев од денеска е нов член на МЗТ Скопје Аеродром. Тој доаѓа како позајмен играч од таборот на…