Вести

Швајцарско обвинителство со истрага против Џером Волке

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер…

малку познати факти..

Поминаа 24 години од првиот официјален меч на Македонија!

На денешен ден се одбележуваат 24 години од првиот меч на македонската фудбалска репрезентација кога во Крањ во историски меч…

Вести

Одбојкарската репрезентација на Македонија на стартот гостуваат кај Унгарија

Одбојкарите на Македонија денеска ги добија противниците од квалификациите за Европското првенство 2019 година. Нашата селекција се наоѓа во групата…

Нека им е со среќа..

Вардар – Барселона, в сабота во 17:30!

Вардар викендов ја пречекува Барселона во дербито од 5-то коло на Лигата на шампиони каде двата тима се непоразени и…

Вести

Реал со сензационална понуда за Кејн

Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на Сантијаго Бернабеу подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските…

Повод за прослава!

Пласман на Светско првенство за Панама и национален празник за државата!

Репрезентацијата на Панама обезбеди дебитантски настап на Светското првенство во Русија по супер драматичниот и возбудлив последен квалификациски ден од…

Љубоморно типче..

Големиот Роналдо се плаши од Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ доби уште една сезона со тимот на Манчестер јунајтед откако во текот на летото Реал Мадрид беше заинтересиран…

Вести

МЗТ Скопје загуби од Задар со 85:80

МЗТ Скопје вечерва го забележа вториот пораз сезонава во АБА лигата прв на домашен терен. Металците загубија од Задар со…

Oдличен стимул!

Претседателот на Египет ги награди фудбалерите со по 85.000 долари за пласманот на СП

Седумкратниот африкански шампион Египет вчера со гол во 95-та минута од пенал стигна до пласман на Светското првенство во Русија…

повеќе среќа нареден пат

Иџе ја затвори сезоната со петто место!

Игор Стефановски Иџе ја заврши сезоната во ЕТЦЦ шампионатот на ФИА со петто место на втората трка во Мост, Чешка…