Очекуваме само победи!

Барселона со тим за победување!

Ернесто Валверде направи одличен состав на Барселона кој бележи одлични резултати под водство повторно на Лионел Меси, но воедно каталонците…

Зарем?

Јусеин Болт ја започнува својата фудбалска кариера!

Легендарниот Јусеин Болт, најбрзиот човек во светот, потврдил дека откако стави крај на својата кариера во атлетиката дека ќе се…

Интересно..

Нови факти за фудбалскиот натпревар Вардар – Реал Сосиедад!

Вечерва во 19 часот, екипата на Вардар е домаќин на Реал Сосиедад во натпревар од третото коло од групата „Л“ во…

Вести

Пер Мертезакер изјави дека Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот

Пер Мертезакер, изјави дека ѕвездите на клубот, Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот. Англиските медиуми во последно…

Заслужено!

Штербик е играч на колото во ЛШ!

Екипата на Вардар  претходниот викенд кога и одржа лекција на Барселона во Лигата на шампионите на мечот посебно  блескаше голманот…

Браво

Петти триумф на Вардар

Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со…

интересни комбинации..

Претставени се бараж двојките за пласман на Светско првенство во Русија!

ФИФА во своето седиште во Цирих во вторникот ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија.…

Успешна мисија?

Депај со амбиција да го носи дресот на Реал Мадрид!

Мемфис Депај , кој и не баш се пронајде на „големата сцена“ во дресот на Манчестер Јунајтед, овој пат е…

Вести

Данска на местото на Северна Ирска во баражот за СП

Швајцарија, Италија, Данска и Хрватска ќе бидат носители на утрешната ждрепка во баражот за Светското фудбалско првенство 2018. УЕФА врз…

очекувано

Надал со победа над Марин Чилиќ!

Рафаел Надал ќе игра за неверојатна седма титула во 2017 година, откако во полуфиналето на Мастерсот во Шангај со 7:5/7:6(3)…