Што предвидувате вие?

Мурињо ги презентираше кандидатите за освојување на титулата во Премиер лигата

Манчестер Сити е на првото место на табелата во Англија со 5 бода повеќе од Јунајтед, но Мурињо смета дека…

Вести

Симе Симовски го објави списокот со повикани ракометарки

Симе Симовски денеска го објави списокот со повикани ракометарки за настап на претстојниот турнир во Романија. На Трофеј Карпати во…

што ли му се случува?

Во каква криза е Кристијано Роналдо?

Кристијано Роналдо се наоѓа во незавидна голгетерска криза, па фудбалерот сакајќи да се заштити од непријатните прашања дава саркастични и…

Вести

2 000 навивачи пристигнуваат на натпреварот помеѓу Партизан – Скендербег

2.000 Албанци од југоисточна Србија планираат да пристигнат во Белград вечерва за натпреварот меѓу Партизан и Скендербег, пренесеуваат српските медиуми.…

Тажно

Почина 17 годишниот Жоел Лобанцо

Жоел Лобанцо почина од срцев удар – објави денеска белгискиот клуб. Лобанцо колабирал за време на вчерашниот тренинг со младинската…

Браво

Жорге Жезус со комплименти за Ристовски

Жорге Жезус искажа комплименти за играта на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски во ремито со Јувентус. Ристовски одлично го чуваше Марио…

Вести

Ромелу Лукаку шест натпревари без гол

Ромелу Лукаку веќе шест натпревари нема постигнато гол. Белгиецот не се запиша во листата на стрелците ниту на синоќешниот дуел…

Вести

Милан потврди дека ја прекинува соработката со Адидас

Милан денеска официјално потврди дека по речиси две децении се прекинува соработката со компанијата за спортска опрема Адидас. Милан и…

Каде е проблемот?

Кризи и несогласувања во тимот на Јувентус!

Медиумите на Апенинскиот полуостров се запрашуваат дали италијанскиот шампион Јувентус е во длабока криза и покрај убедливата гостинска победа над…

Вести

Кавани го спаси ПСЖ од пораз

Голот на Едисон Кавани во третата минута од судиското дополнение екипата на Париз Сен Жермен се спаси од пораз на…