Вести

Перо Антиќ нема да настапува за Црвена Ѕвезда во следниот натпревар

Перо Антиќ кој настапува за тимот на Црвена Звезда нема да биде во комбинација за следниот натпревар на црвено-белите. Антиќ беше…

Сапо напред момци!

Македонските репрезентативци до 19 години подобри од Швајцарските!

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа ги започна натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во УЕФА Елитна рунда…

Вести

Давиде Балардини е нов тренер на Џенова

Балардини е нов тренер на Џенова откако Иван Јуриќ по поразот во градското дерби во сабоата од Сампдорија доби отказ.…

Браво

Црвена ѕвезда со победа против Партизан

Црвена ѕвезда за која настапува поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ, го совлада Партизан со 100:84. Антиќ одигра 24 минути и…

Одличен играч!

Андреа Пирло ја заврши својата фудбалска кариера!

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло изминатата ноќ стави крај на кариерата откако ги одигра последните минути во победата на Њујорк…

тоа се нашите девојки..

Повторен триумф на Вардарки!

Ракометарките на Вардар ја продолжија добрата серија и максималниот ефект во Лигата на шампионите во групата Г, кадешто по четири…

Екстра

Себастијан Фетел убеден дека неговиот тим следната година ќе победи

Германскиот возач Себастијан Фетел е веќе подготвен за почетокот на следната сезона, во која сака да дојде до првата титула…

Вести

Анадолу Ефес остана без победа

Анадолу Ефес се единствените без победа по 5. коло во Евролигата. Гостите до победата стигнаа откако последниот период го добија…

Вести

Ариен Робен не крие дека секој меч против Борусија Дортмунд е тежок

Ариен Робен верува дека љубителите на фудбалот ќе може да уживаат во уште еден супер интересен дуел на големите германски…

Браво

Париз Сен Жермен со убедлива победа

Париз Сен Жермен оствари убедлива победа од 5:0 на гостувањето кај Анже. Во мечот од 11. коло на француската Лига…