алал да им е..

Нова победа на Вардар сред Загреб над ППД Загреб!

Најдобриот македонски ракометен состав и бранител на трофејот во Лигата на шампионите дојде до нова победа во елитното натпреварување и…

срамота...

Хоуп Соло била сексуално нападната од Сеп Блатер!

Хоуп Соло со своите настапи и успеси за американската фудбалска репрезетанција во периодот од 2000 до 2016 година се претвори…

Вести

Македонската репрезентација ги заврши подготовките за утрешниот дуел со Норвешка

Македонската репрезентација со денешниот тренинг ги заврши подготовките во Скопје во пресрет на утрешниот дуел со Норвешка. Тренерот Ангеловски и…

Победнички тим

Шведска ја победи Италија со 1-0

Шведска со 1-0 ја победи Италија во првиот натпревар од баражот за Светското првенство во Русија. Голот за Швеѓаните го…

Браво

Вардар со победа над ФТЦ

Женскиот ракометен клуб Вардар денеска со 29-28 го победија тимот на ФТЦ на гостувањето во Будимпешта со што ја забележаа…

Вести

Атлетико Мадрид се заинтересирани за Андер Ерера

Атлетико Мадрид се сериозно заинтересирани за услугите на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера. Договорот на Шпанецот со Манчестер Јунајтед…

Вести

Чави откри дека ова му е последна година како фудбалер

Чави откри дека ова му е последната година од активната кариера како фудбалер. Шпанецот кој има 37 години и во…

Дали одлуката е правилна?

Лацио планира да го купи Брајан Кристанте?!

Портуалгскиот весник „А Бола“ пренесува дека од римскиот клуб се распрашувале за услугите на Брајан Кристанте. Наводно од римскиот клуб…

Вести

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија…

Вести

Манчестер Јунајтед бара замена за Жозе Мурињо

Управата на Манчестер Јунајтед веќе работи на барање на замена за португалскиот стратег Жозе Мурињо, кој што ова лето ќе…