Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!

Бразилецот Нејмар минатото лето ја шокираше фудбалската јавност откако одлучи да се пресели во редовите на париски ПСЖ. Нејмар се…

Вести

Каземиро: Нејмар е одличен играч

Каземиро го сподели своето мислење за можниот трансфер на напаѓачот ПСЖ, Нејмар. Тој е ѕвезда. Тој знае што прави. Нејмар…

Вести

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан Фелаини

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на белгискиот репрезентативец, Маруан Фелаини. Претставници на клубот се…

љубов кон работата..

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на „Емирати“. Долгогодишниот тренер на англискиот…

Вести

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП. По завршувањето на дуелот почна прославата…

Браво

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има…

Вести

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи, или меч за преживување на агонијата и очајот кој…

Вести

УЕФА би можела да го исфрли ПСЖ од Лигата на Шампионите

УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година. Во летниот…

убаво кажано..

Што очекува Кутињо од Ливерпул?

Бразилскиот интернационалец, Филипе Кутињо испрати јасна порака кога е во прашање неговиот престој и иднина во Ливерпул. Офанзивниот фудбалер долго…

Само победи!

Македонија триумфираше над Норвешка со 2 – 0!

Македонската А фудбалска репрезентација со триумф над Норвешка од 2-0 ја заокружи оваа успешна календарска година. „Црвено-жолтите“ во четвртиот меѓусебен…