Коби Брајант и неговата ќерка погребани на приватна церемонијаСпорт
СЕУШТЕ НЕПРЕБОЛЕНИ

Коби Брајант и неговата ќерка погребани на приватна церемонија

Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана биле погребани минатиот петок на приватна церемонија во Оринџ Каунти, Калифорнија.  Семејството Брајант…

Јувентус сака да го ангажира Пеп ГвардиолаСпорт
МАЛА ПРОМЕНА

Јувентус сака да го ангажира Пеп Гвардиола

Многу кратко откако се појавија гласините дека Јувентус сака да го врати Алегри, излегува шпекулација дека италијанскиот шампион цели уште…

Лионел Меси заработува огромна сума на пари годишноСпорт
WOW

Лионел Меси заработува огромна сума на пари годишно

Најдобриот светски фудбалер, Лионел Меси, освојувач на шест „златни топки“ е убедливо најплатениот светски фудбалер, кој месечно чини неверојатни 8,3…

Направена е чоколадна статуа со ликот на Кристијано РоналдоСпорт
ОРИГИНАЛНО! БРАВО!

Направена е чоколадна статуа со ликот на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо за својот 35-ти роденден го доби најслаткиот подарок од сонародникот Жорж Кардозо. Португалскиот уметник направи статуа на Роналдо од…

Лоренцо ја прекинува пензијата и ќе вози во КаталонијаСпорт
ХМММ...

Лоренцо ја прекинува пензијата и ќе вози во Каталонија

Шпанскиот возач Хорхе Лоренцо замина во пензија и стана тест возач за екипата на Јамаха.  Трикратниот светски првак ги направи…

Канзас Сити го освоија Суперболот после 50 годиниСпорт
БРАВО!

Канзас Сити го освоија Суперболот после 50 години

Екипата на Канзас Сити Чиефс е освојувач на 54. Издание на Супербол откако во Мајами го победија Сан Франциско 49ерс…

Шакира и Џенифер Лопез заедно на сцената на SuperBowlСпорт
ЕНЕРГИЧНО

Шакира и Џенифер Лопез заедно на сцената на SuperBowl

Финалето на најголемиот спортски натпревар во САД, Superbowl, односно финалето на американската фудбалска лига , се одржа вчера по 54 пат…

Почина легендарниот кошаркар Коби БрајантСпорт
ПОЧИВАЈ ВО МИР

Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант

Коби Брајант замина во спортските легенди. Успешниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас. Имаше 41 година. Животот на кошаркарската…

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕПСпорт
ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСЕН НАТПРЕВАР ЗА ГЛЕДАЊЕ

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

„Фуријата“ во второто полуфинале со 34:32 ја совлада Словенија и во недела ќе се бори за титулата. Ракометната репрезентација на…

Ферари ќе има нов пилот во Формула 1Спорт

Ферари ќе има нов пилот во Формула 1

Тимот на Ферари го привлече Артур Леклер, помладиот брат на пилотот во Формула 1, Шарл Леклер. 19-годишниот конкурент веќе е…