Меланија Трамп во посета на детска болницаШоу бизнис и трач
БРАВО

Меланија Трамп во посета на детска болница

Меланија Трамп ги посети малите пациенти во Националната детска болница во Вашингтон. Прва дама на САД како и секогаш им…

Кардашијан се враќаат на малите екраниШоу бизнис и трач
ОЧЕКУВАНО

Кардашијан се враќаат на малите екрани

Семејството Кардашијан на почетокот на есента оваа година објави дека ќе престане да го снима реалното шоу кое го следи…

Селена Гомез ќе се мажиШоу бизнис и трач
ХМММ

Селена Гомез ќе се мажи

Селена Гомез во 2019 година се појави во филмот ,,The Dead Don’t Die” заедно со холивудската ѕвезда Бил Мареј. На…

Lady Gaga во провокативно издание за својата козметичка линијаШоу бизнис и трач
WOW

Lady Gaga во провокативно издание за својата козметичка линија

Лејди Гага периодов е во мирување. Пејачката минатата година најави лансирање на своја козметичка линија, па сега ја започнува кампања…

Кејт Мидлтон е бременаШоу бизнис и трач
КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО СЕ ПРОШИРУВА

Кејт Мидлтон е бремена

Кејт Мидлтон очекува близнаци… Кралскиот пар Кејт и принцот Вилијам веќе им ја откриле среќната вест на остатокот од семејството.…

Форбс ја објави листата на најмоќни жениШоу бизнис и трач
ОЧЕКУВАНО

Форбс ја објави листата на најмоќни жени

Форбс и оваа година ја претстави листата на најмоќни жени за изминатава година. Германската канцеларка Ангела Меркел се најде на…

Меган Маркл доживеала абортус!?Шоу бизнис и трач
ХМММ

Меган Маркл доживеала абортус!?

Меган Маркл откри за „Њујорк Тајмс“ дека доживеала абортус и тоа баш кога се преселила во САД. Меган изјавила дека…

Прогласен најсекси мажот на светотШоу бизнис и трач
ЗАСЛУЖЕНО

Прогласен најсекси мажот на светот

Списанието ,,People” го прогласи најсекси мажот на светот за оваа година. Холивудскиот актер Мајкл Б. Џордан се најде на првото место.…

Клои Кардашијан е непрепознатливаШоу бизнис и трач
ЦЦЦ

Клои Кардашијан е непрепознатлива

Клои Кардашијан им се обрати на своите обожаватели на социјалната мрежа Твитер. Обраќањето беше со цел да им се заблагодари…

Серена Вилјамс во нова зимска кампања на Stuart WeitzmanШоу бизнис и трач
БРАВО

Серена Вилјамс во нова зимска кампања на Stuart Weitzman

Глобалнaта амбасадорка на брендот блеска во новата кампањата “Be Your Element”. Серена Вилијамс, глобална амбасадорка за брендот Stuart Weitzman, не…