Оваа жена била главна на свадбата на Милош и ЈелисаветаШоу бизнис и трач
Супер бабичка

Оваа жена била главна на свадбата на Милош и Јелисавета

Венчавката меѓу глумицата Јелисавета Орашанин и кошаркарот Милош Теодосиќ го привлече вниманието на медиумите, од главното мени, гостите до поклоните.…

Рики Мартин го повика Флориан во бекстејџШоу бизнис и трач
Фраери

Рики Мартин го повика Флориан во бекстејџ

Флориан Мунтеану привлече внимание со појавувањето во спотот на Светлана Цеца Ражнатовиќ. На неговото тело и шам не одолеа ни…

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист денШоу бизнис и трач
Браво

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист ден

Супермоделот Карли Клос од неодамна на Меѓународниот фестивал на креативноста одржан во Кан зборуваше за некои непријатни работи со кои…

Џиџи Хадид воведе нов моден трендШоу бизнис и трач
Моден тренд

Џиџи Хадид воведе нов моден тренд

Џиџи Хадид сака да комбинира невообичаени парчиња облека, но последниот моден тренд кој го покажа е одличен за сите оние…

Најблиските на Клои Кардашијан и приредија роденденско изненадувањеШоу бизнис и трач
Роденденско изненадување

Најблиските на Клои Кардашијан и приредија роденденско изненадување

Семејството, пријателите и нејзиното момче вчера во еден ресторан во Лос Анџелес и направија роденденско изненадување на Клои Кардашијан. Клои…

Која е жената по која Бред Пит лудува?Шоу бизнис и трач
Убав пар, зар не?

Која е жената по која Бред Пит лудува?

Минатиот викенд се одржа фестивалот „Гластонбери“ каде присуство имаа многу личности од шоу бизнисот, но оној кој предизвика посебно внимание…

Наташа Окли на плажа во ИталијаШоу бизнис и трач
Презгодна

Наташа Окли на плажа во Италија

Манкенеката Наташа Окли одлучи одморот да го помине во Италија. Друштво и правеше дечко и Дејвид. Your the parmesan to…

Добитниците на награди на BET Awards 2017Шоу бизнис и трач

Добитниците на награди на BET Awards 2017

Вчера се одржа доделувањето на BET наградите за 2017 година, на која се наградени припадниците на афроамеричката култура на полето…

Ед Ширан повторно освојува со добри дела!Шоу бизнис и трач
Тој е прав хуманитарец..

Ед Ширан повторно освојува со добри дела!

Големото срце на Ед Ширан е познато за сите нас. Пејачпт има прекрасна душа и досега им ги има исполнето…

Дејвид Бекам ужива во времето поминато со своите децаШоу бизнис и трач
Големо браво!

Дејвид Бекам ужива во времето поминато со своите деца

На Дејвид Бекам не му се потребни посебни празници и прилики за да помине квалитетно време со своите деца. Изминатиов…