Да им е со среќа!

Се шири кралското семејство, Кејт повторно бремена!

Кралското семејство денес соопшти дека војвотката од Кембриџ повторно е бремена и дека заедно со нејзиниот сопруг принцот Вилијам се…

Тажно

Почина глумицата Новела Нелсон

Актерката Новела Нелсон, која глумеше во “Antwone Fisher“, “The Devil’s Advocate“, “A Perfect Murder“, почина на 77-годишна возраст. Новела се…

Невино плави

Јелена Карлеуша има нова боја на очи

Јелена Карлеуша ги изненади своите фанови со нова промена за која малкумина очекуваа. Популарната русокоса на Instagram сподели неколку фотографии,…

Екстра

Пијан фан на Бритни играше со неа на сцената

Бритни Спирс  во саботата одржа уште едн во серија концерти во Лас Вегас, и во еден момент сцената ја подели…

Да е жива и здрава!

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби ќерка!

Еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го добија своето второ дете. Сопругата на Новак се…

Се е во најдобар ред!

Холивудска љубов со среќен крај!

И покрај тоа што имаа сериозни несогласувања кои дури доведоа и до поднесување на документите за развод, Џоли и Пит…

Екстра

Џорџ и Амал Клуни фотографирани во Венеција

Џорџ и Амал Клуни моментално престојуваат во Венеција, каде деновиве се одржува 74. издание на најстариот филмски фестивал. Парот беше…

Љубов

По него лудуваат сите жени, но само таа го сакаше и кога беше водоводџија

Ирскиот боксер Конор Мекгрегор е тивко страдање за многу жени, и покрај мускулите и сликата на лош дечко, тој ги…

Честитки

Серена Вилијамс стана мајка

Серена Вилијамс се породи во петокот вечерта во болница во Вест Палм Бич, Флорида, каде што на светот донесе девојче,…

Бизарно

Џони Деп пред банкрот?

Џони Деп го продава својот имот со месеци, заради разрушениот животен стил што го водеше во текот на годините, му…