Хали Бери во топ форма!Шоу бизнис и трач
одржувана дама..

Хали Бери во топ форма!

Хали Бери важи за една од најубавите, а воедно и најзгодните во оваа категорија, а дефинитивно тоа го покажа и…

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!Шоу бизнис и трач
добра дружба..

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!

Последниве неколку дена се одржаа игрите на Инвиктус во Торонто, каде поранешниот американски претседател, Барак Обама му се придружи на…

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?Шоу бизнис и трач
Шокантно

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?

Помина веќе недела дена од кога изби веста дека 20 годишата Кајли Џенер е бремена. Официјална потврда сеуште не сме…

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмоШоу бизнис и трач
Вести

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмо

Помина година дена од кога Ким Кардашијан претрпе голема траума во текот на вооружен грабеж во Париз. Виновниците за среќа…

Еве колку заработува Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Екстра

Еве колку заработува Јелена Карлеуша

Членовите на жирито на Ѕвездите на Гранд на снимањето на новите епизоди имаа интересен разговор за заработувачката на настапите. Јелена…

Сите погледи кон розевиот лелеав фустан на Моника Белучи!Шоу бизнис и трач
Aлал да и е!

Сите погледи кон розевиот лелеав фустан на Моника Белучи!

Ништо помалку не се очекуваше од Моника Белучи,поготово не на на доделувањето на наградите на 65. Филмски фестивал во Сан…

Хју Хефнер останал без слух бидејќи не можел да се откаже од секс?Шоу бизнис и трач

Хју Хефнер останал без слух бидејќи не можел да се откаже од секс?

Хју Хефнер, кој почина на 91-годишна возраст, го одржувал активниот сексуален живот со помош на вијагра. Според неговите поранешни љубовници,…

Ѕвездата од серијата Игра на Тронови Кит Харингтон се вериШоу бизнис и трач
Вести

Ѕвездата од серијата Игра на Тронови Кит Харингтон се вери

Познатиот Џон Сноу од серијата Игра на тронови, Кит Харингтон и неговата девојка Роуз Лесли се верија. Познатиот актерски пар…

Ана Ивановиќ ќе стане мајка на пролетШоу бизнис и трач
Честитки

Ана Ивановиќ ќе стане мајка на пролет

Германските медиуми јавуваат дека Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастиан на пролет 2018 година ќе станат родители за прв пат.…

Познато е почивалиштето на Хју ХефнерШоу бизнис и трач
Само покрај една жена сака да почива

Познато е почивалиштето на Хју Хефнер

Основачот на Playboy почина на 91-годишна возраст, а местото на неговото почивалиште веќе е познато. Имено, Хју Хефнер во 1992…