Честитки

Серена Вилијамс стана мајка

Серена Вилијамс се породи во петокот вечерта во болница во Вест Палм Бич, Флорида, каде што на светот донесе девојче,…

Бизарно

Џони Деп пред банкрот?

Џони Деп го продава својот имот со месеци, заради разрушениот животен стил што го водеше во текот на годините, му…

Екстра

Цеца искрено за нејзиното престанување со кариерата

Цеца Ражнатовиќ е на музичката сцена веќе 29 години. За тоа време стана една од најпопуларните и најуспешните пејачки на…

Секоја чест

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите во поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори по ужасните поплави во Хјустон и десетици други градови во Тексас по ужасните…

Браво за хуманоста!

Лео Ди Каприо донираше еден милион долари помош за жртвите од ураганот Харви!

По примерот на многу познати така и актерот Леонардо ди Каприо,своите еден милион долари ги донираше на жртвите од страшниот…

Kaква трансформација...

Каква трансформација направила Амбер Роуз?

Замислете дека никој не ја препознал и Амбер Роуз минала речиси незаблежана на црвениот тепих, а промената на изгледот е…

Двајца големи пејачи и ривали

Еве кој ќе биде во жирито на Твоето лице звучи познато

И додека публиката со нетрпение чека да открие кои ѕвезди ќе се натпреваруваат во хит-шоуто „Твоје лице звучи познато“, продуцентите…