Спречена продажбата на „Фрида Барби“Шоу бизнис и трач

Спречена продажбата на „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Кало соопштија дека успеале да ја спречат продажбата на куклата „Фрида Барби“ до завршување…

Војвотката Кетрин се породи, со принцот Вилијам добија син!Шоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Војвотката Кетрин се породи, со принцот Вилијам добија син!

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам му посакаа добредојде на овој свет на своето трето дете. Кралскиот пар доби син. Среќната…

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет патШоу бизнис и трач
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ СМЕ НА НАСЛЕДНИКОТ

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, денеска е пренесена во една приватна болница во Лондон каде…

Дара Бубамара одржа концерт за паметењеШоу бизнис и трач
СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ

Дара Бубамара одржа концерт за паметење

Фолк пејачката Дара Бубамара синоќа одржа спектакуалрен концерт во Штарк Арената, а специјална гостинка и беше Јелена Карлеуша која исто…

Пипа Мидлтон го очекува своето прво дете!Шоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Пипа Мидлтон го очекува своето прво дете!

Пипа Мидлтон, помладата сестра на Војвотката на Кембриџ – Кејт, е бремена со своето прво дете, вели „Сан“, цитиран од…

Како гледаат 35 години подоцна, Мишел Фајфер и Ал Пачино на нивните улогите во филмот „Скарфејс”?!Шоу бизнис и трач
уникатен филм!

Како гледаат 35 години подоцна, Мишел Фајфер и Ал Пачино на нивните улогите во филмот „Скарфејс”?!

На одбележување на 35 годишнината од познатата класика од 1983 година „Скарфејс”, ШАл Пачино, познат како Тони Монтана, се сретна со…

Рада Манојловиќ попривлечна од кога и да билаШоу бизнис и трач
ПРЕЗГОДНА Е!

Рада Манојловиќ попривлечна од кога и да била

Рада Манојловиќ по подолг временски период на снимање се појави во долг фустан, до под, и повторно не успеа да…

Гоца Тржан гола во креветШоу бизнис и трач
ЗНАЕ КАКО

Гоца Тржан гола во кревет

Гоца Тржан, сподели на својот Инстаграм профил селфи од кревет. Не се сомневаме дека со овој потег ја заскокотка фантазијата…

Јелена Карлеуша и Дара Бубамара во исчекување за заедничката песнаШоу бизнис и трач
И НИЕ ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ГО СЛУШНЕМЕ!

Јелена Карлеуша и Дара Бубамара во исчекување за заедничката песна

Јелена Карлеуша е специјална гостинка на концертот на Дара Бубамара во белградска Арена, во која пејачката заедно со Дара ќе…

50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко детеШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

50-годишниот Даниел Крег и Рејчел Вајс го очекуваат првото заедничко дете

Даниел Крег и Рејчел Вајс имаат за што да се радуваат. 50-годишниот актер, познат по улогата на Џејмс Бонд, и…