Мачката на Карл Лагерфелд станува модна креаторкаШоу бизнис и трач
ШТО ЛИ ЌЕ СМИСЛАТ СЛЕДНО?

Мачката на Карл Лагерфелд станува модна креаторка

По смртта на познатиот  Карл Лагеферлд, медиумите пишуваа дека тој своето наследство го оставил на неговата мачка Шупет. Меѓутоа,  мачката…

Лозано го крена ”Борис Трајковски” на нозе!Шоу бизнис и трач
атмосферата беше на завидно ниво

Лозано го крена ”Борис Трајковски” на нозе!

Салата Борис Трајковски вчера беше премала за да ги собере сите фанови на Лозано на неговиот прв голем солистички концерт…

Лејди Гага е во нова врска, кој е среќникот?Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Лејди Гага е во нова врска, кој е среќникот?

Доделувањето на Оскарите ќе остане запаметено по настапот на Лејди Гага и Бредли Купер, со преполно емоции и страсти и…

Барак Обама им честитал на Џеј Ло и Алекс за веридбатаШоу бизнис и трач
Честитки и од нас

Барак Обама им честитал на Џеј Ло и Алекс за веридбата

Иако сите сме свесни за фактот дека Џенифер Лопез и нејзиниот вереник, Алекс Родригез, се планетарно популарни и познати личности,…

Џеј Ло и контроверзната раперка ќе бидат стриптизеркиШоу бизнис и трач
едвај чекаме

Џеј Ло и контроверзната раперка ќе бидат стриптизерки

Карди Би полека се подготвува да се појави на филмското платно според најновите информации кои ги пренесуваат странските медиуми дека…

Ирина Шајк и Бредли Купер заедно и покрај оскаровските шпекулацииШоу бизнис и трач
НА ПРОШЕТКА

Ирина Шајк и Бредли Купер заедно и покрај оскаровските шпекулации

Ирина Шајк и Бредли Купер може да здивнат од големото внимание кое беше насочено кон нив за време на изминатиов…

Џеј Ло повторно ги собра сите погледи на плажата на Бахамите!Шоу бизнис и трач
што мислите вие?

Џеј Ло повторно ги собра сите погледи на плажата на Бахамите!

Иако е идол на многу жени поради изгледот кој го поседува, фотографиите кои се појавија во јавноста покажуваат дека ниту…

Пријанка Чопра доминираше на улиците во ЊујоркШоу бизнис и трач
прејака!

Пријанка Чопра доминираше на улиците во Њујорк

Една од најубавите жени на светот плени со својот изглед каде и да се појави. А, иако воопшто не треба…

Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардероберШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардеробер

Ким Кардашијан поседува куп облека, чевли и модни додатоци и неопходни и се повеќе гардеробери, па и цели соби, за…

Џесика Симпсон се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Џесика Симпсон се породи

Џесика Симпсон го донесе на овој свет нејзиното трето дете. Познатата телевизиска ѕвезда роди здраво девојче тешко 4,9 кг. Среќната…