Луисана Лопилато ужива во бременостаШоу бизнис и трач

Луисана Лопилато ужива во бременоста

Луисана Лопилато,ѕвездата од серијата „Млади бунтовници“ шармираше на настан на L’Oréal во Буенос Аирес. Аргентинската актерка, која е во шестиот…

Дуа Липа драстично ја скрати косатаШоу бизнис и трач
секако е слатка

Дуа Липа драстично ја скрати косата

Добро познатата британска поп сензација, Дуа Липа, од почетокот на кариерата до сега не се осудила да експериментирала со нејзиниот…

Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет патШоу бизнис и трач
Сепак принцеза е

Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет пат

Принцезата Кејт Мидлтон месецов ќе се породи по трет пат во најлуксузната болница во Англија која нуди специјален третман на…

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа свадбен подарокШоу бизнис и трач
Браво

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа свадбен подарок

Принц Хари и Меган Маркл ги замолиле сите кои сакаат да им испратат свадбен подарок следниот месец, наместо тоа да…

Амал Клуни позираше во семејниот дом за „Вог“Шоу бизнис и трач

Амал Клуни позираше во семејниот дом за „Вог“

Амал Клуни е ѕвездата од мајското издание на „Вог“. 40-годишната адвокатка и хуманитарка ја покани екипата на модната библија во…

Северина мисли дека нејзиниот филм уште никој не го гледалШоу бизнис и трач
Знае да се шали на своја сметка

Северина мисли дека нејзиниот филм уште никој не го гледал

Северина одржа добротворен концерт во неделата во Сплит, во организација на Здружение на леукемија и лимфом, освен со песна, ја…

ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на СекаШоу бизнис и трач

ЈК: Пеам на концертот на Дара бидејќи сум згрозена од откажувањето на Сека

Јелена Карлеуша потврди на социјалните мрежи дека ќе биде гостин на концертот на Дара Бубамара, кој ќе се одржи во…

Вакво селфи никој не очекуваше, па сите ги изненадиШоу бизнис и трач
После 13г. повторно заедно

Вакво селфи никој не очекуваше, па сите ги изненади

Во пресрет на големиот солистички концерт на музичка ѕвезда Дара Бубамара на 21 април годинава таа направи потег кои ја…

Хакери го избришаа спотот за песната Despacito од YouTube.Настани

Хакери го избришаа спотот за песната Despacito од YouTube.

Само пет дена откако беше објавено дека спотот на Луис Фонси и Дади Јанки официјално е најгледаниот на YouTube со…

Џастин Бибер во прошетка со својот пријателШоу бизнис и трач
Слика

Џастин Бибер во прошетка со својот пријател

Џастин Бибер неделното попладне го помина во планинарење, инаку многу популарен спорт кај познатите личности во последниве година дена.  …