Да е жива и здрава!

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби ќерка!

Еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го добија своето второ дете. Сопругата на Новак се…

Се е во најдобар ред!

Холивудска љубов со среќен крај!

И покрај тоа што имаа сериозни несогласувања кои дури доведоа и до поднесување на документите за развод, Џоли и Пит…

Екстра

Џорџ и Амал Клуни фотографирани во Венеција

Џорџ и Амал Клуни моментално престојуваат во Венеција, каде деновиве се одржува 74. издание на најстариот филмски фестивал. Парот беше…

Љубов

По него лудуваат сите жени, но само таа го сакаше и кога беше водоводџија

Ирскиот боксер Конор Мекгрегор е тивко страдање за многу жени, и покрај мускулите и сликата на лош дечко, тој ги…

Честитки

Серена Вилијамс стана мајка

Серена Вилијамс се породи во петокот вечерта во болница во Вест Палм Бич, Флорида, каде што на светот донесе девојче,…

Бизарно

Џони Деп пред банкрот?

Џони Деп го продава својот имот со месеци, заради разрушениот животен стил што го водеше во текот на годините, му…

Екстра

Цеца искрено за нејзиното престанување со кариерата

Цеца Ражнатовиќ е на музичката сцена веќе 29 години. За тоа време стана една од најпопуларните и најуспешните пејачки на…

Секоја чест

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите во поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори по ужасните поплави во Хјустон и десетици други градови во Тексас по ужасните…

Браво за хуманоста!

Лео Ди Каприо донираше еден милион долари помош за жртвите од ураганот Харви!

По примерот на многу познати така и актерот Леонардо ди Каприо,своите еден милион долари ги донираше на жртвите од страшниот…

Kaква трансформација...

Каква трансформација направила Амбер Роуз?

Замислете дека никој не ја препознал и Амбер Роуз минала речиси незаблежана на црвениот тепих, а промената на изгледот е…