Екстра

Јелисавета Орашанин прв пат за бракот со Милош

Јелисавета Орашанин се омажи за Милош Теодосиќ на 25 Јуни во Белград, после неколку месечна врска. Иако во јавноста се…

Серија

Миша Јанкетиќ во серијата Убиецот на мојот татко

Новото засилување на ТВ серијата Убиецот на мојот татко ќе биде актерот Михаило Миша Јанкетиќ Тој во новата сезона која…

Вести

Соња му прати јавна порака на Аца Лукас

Разводот на Аца Лукас и Соња Вуксановиќ повторно привлече големо внимание на јавноста откако познатиот пејач овој викенд е оптужен…

Браво

Вака Џеј Зи и го честита роденденот на својата сопруга Бијонсе

Бијонсе денес наполни 36 години, а сопругот поради таа причина и приреди пријатно изненадување. Џеј Зи за време на својот…

Дали е ова вистина?

Дали Путин ја официјализира врската со атлетичарката Алина Кабаева?

Поранешната руска атлетичарка Алина Кабаева во текот на појавувањето во Италија, го покажала прстенот на домалиот прст на десната рака,…

Ќе биде забавно..

Елен Де Џенерес премиерно утре повторно на TV екраните!

Конечно комичното шоу на Елен Де Џенерес се враќа на малите екрани со нова сезона, а премиерата  е закажана за утре (5ти) и…

Да им е со среќа!

Се шири кралското семејство, Кејт повторно бремена!

Кралското семејство денес соопшти дека војвотката од Кембриџ повторно е бремена и дека заедно со нејзиниот сопруг принцот Вилијам се…

Тажно

Почина глумицата Новела Нелсон

Актерката Новела Нелсон, која глумеше во “Antwone Fisher“, “The Devil’s Advocate“, “A Perfect Murder“, почина на 77-годишна возраст. Новела се…

Невино плави

Јелена Карлеуша има нова боја на очи

Јелена Карлеуша ги изненади своите фанови со нова промена за која малкумина очекуваа. Популарната русокоса на Instagram сподели неколку фотографии,…

Екстра

Пијан фан на Бритни играше со неа на сцената

Бритни Спирс  во саботата одржа уште едн во серија концерти во Лас Вегас, и во еден момент сцената ја подели…