Почина актерот Питер Донат на 90годиниШоу бизнис и трач
Тажно

Почина актерот Питер Донат на 90години

Питер Донат почина во својот дом од компликации предизвикани од дијабетес, соопшти неговата сопруга Марија. Питер беше најпознат по улогата…

Кајли Џенер проговори за траумите од детствотоШоу бизнис и трач
НЕ Е СЕ РОЗЕВО

Кајли Џенер проговори за траумите од детството

Кајли Џенер(21), најмладата милионерка на светот, никогаш не криела дека како тинејџерка доживувала вербално насилство. Баш тоа искуство за неа…

Пипа Мидлтон е секси трудница во црвени бикиниШоу бизнис и трач
ТАКА ТРЕБА

Пипа Мидлтон е секси трудница во црвени бикини

Пипа Мидлтон ужива во својата прва бременост. 35-годишната сестра на војвотката Кетрин беше фотографирана додека се релаксираше за време на…

,,Касандра” како старее станува се посексиШоу бизнис и трач
ХМММ...

,,Касандра” како старее станува се посекси

Во 90-тите нејзиниот лик беше насекаде околу нас, а настана и вистинска еуфорија кога дојде во Македонија. Ако ви кажеме…

Ричард Гир на 69 години ќе стане таткоШоу бизнис и трач
ПА ШТО ДА НЕ

Ричард Гир на 69 години ќе стане татко

Ричард Гир по вторпат ќе стане татко. 69-годишниот актер и неговата 35-годишна сопруга Алехандра Силва го очекуваат своето прво заедничко…

Бебињата Кардашијан-Џенер ги освоија друштвените мрежиШоу бизнис и трач
Преслатки се

Бебињата Кардашијан-Џенер ги освоија друштвените мрежи

Се чини дека промената на генерацијата во семејството Кардашијан-Џенер е веќе подготвена, барем ако е оценета од страна на фотографиите…

Филип Живојиновиќ објави заедничка фотографија од ЈамајкаШоу бизнис и трач
Уживанција

Филип Живојиновиќ објави заедничка фотографија од Јамајка

Филип Живојиновиќ објави заедничка фотографија со Александра од Јамајка каде двајцата позираат во костими за капење. Александра во едно делен…

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле на фамилијарна прошеткаШоу бизнис и трач
ФАМИЛИЈАРНА ДРУЖБА

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле на фамилијарна прошетка

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле уживаат во времето поминато со трите мали деца. 31-годишната актерка од серијата „Млади бунтовници“ и…

Која е убавицата која го освои срцето на Ерос РамацотиШоу бизнис и трач
БРАВО!

Која е убавицата која го освои срцето на Ерос Рамацоти

Запознајте ја Марика Пелегринели – убавицата која го „зароби“ срцето на Ерос Рамацоти. Атрактивната актерка и модел и талентираниот италијански…

Ријана е екстравагантна дива на својот четврти хуманитарен балШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Ријана е екстравагантна дива на својот четврти хуманитарен бал

Ријана беше екстравагантна домаќинка на хуманитарниот „дијамантски“ бал кој го организираше по четврт пат. Целта на свеченоста е собирање на…