Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина ШајкШоу бизнис и трач

Ја имаме виновничката за распаднатиот брак на Бредли Купер и Ирина Шајк

Кога сите мислеа дека Лејди Гага е главната виновничка за распаѓањето на бракот на Бредли Купер и Ирина Шајк, се…

Бергузар и Халит го очекуваат второто детеШоу бизнис и трач
Убави вести

Бергузар и Халит го очекуваат второто дете

Турските новинари шпекулираат дека познатата турска актерка Бергузар Корел е повторно бремена со својот уште попопуларен сопруг Халит Ергенч. Актерката…

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавностаШоу бизнис и трач
И тие се луѓе

Фотографија од Вилијам и Кејт која никогаш не смеела да се најде во јавноста

Иако тоа не е случај со Кејт и Вилијам,правилата во кралското семејство налага нивните членови да не бидат како останатите…

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019Шоу бизнис и трач
Очекувано

Оваа е Листата на богатите на инстаграм за 2019

Instagram „Листaтa на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава,…

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџиниШоу бизнис и трач
Упс..

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини

Сораја Вучелиќ доживеала незгода со скапото ламборџини. Автомобилот бил паркиран покрај базен, па старлетата не можела да запре и ламборџинито завршило…

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успехШоу бизнис и трач

Поранешен сопруг на Ејми Вајнхаус бара милион фунти за заслугите кои наводно ги има за нејзиниот успех

По смртта во 2011-та година, зад Ејми Вајнхаус останаа бројни музички хитови, но никогаш не беше пронајден тестамент со кој…

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот синШоу бизнис и трач
Бизарно

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви, поранешната девојка на неговиот син

Пи Диди е во врска со младата Лори Харви. Врската не би била ништо чудна за раперот, кој често ги…

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светотШоу бизнис и трач

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот

Бил Гејтс повеќе не е прв најбогат човек во светот. Најбогатиот човек во светот е извршниот директор на компанијата Амазон,…

За оваа сума Дара Бубамара ќе пее во ПризренШоу бизнис и трач
Не е малце

За оваа сума Дара Бубамара ќе пее во Призрен

Дара Бубамара веднаш замина за Косово бидејќи каде што ја чека настап на приватна забава. Кога српска фолк ѕвезда пее…

Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденденШоу бизнис и трач
ЗАБАВА КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДНА ДИВА

Џенифер Лопез во златен фустан го прослави 50-от роденден

Џенифер Лопез зачекори во шестата деценија од својот живот. Музичката ѕвезда го прослави својот 50. роденден со голема забава во…