Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивалНастани

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивал

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат,…

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалотНастани

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалот

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот…

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕНастани

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ

На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат…

Денес сите во Скопје Сити МолНастани
ОГРОМНИ ПОПУСТИ И АКЦИИ

Денес сите во Скопје Сити Мол

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување…

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 годинаНастани

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум.…

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕНастани

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕ

ОБЈЕКТИВНОСТ е темата на осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 21.…

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во МакедонијаНастани

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во Македонија

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во…

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култураНастани

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култура

Со задоволство ве покануваме на третото издание на КРИК – меѓународен фестивал  за критичка култура, во организација на Контрапункт, кое…

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за ЧеткарНастани

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за Четкар

Помина доста време од кога на Соултрекерите за прв пат им го претставивме Македонскиот пејач/гитарист Владимир Четкар. Овој дипломец на…

По што се разликува Black Friday во Македонија и во АмерикаНастани

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа…