Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво СкопјеНастани

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво Скопје

Во неделата во градскиот парк во опуштена и релаксирана атмосфера, весело, разиграно, надополнето со розови балони, превкусни јаболка, карирани ќебенца…

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локацииНастани

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локации

Новиот урбан едиторијал претставува кулминација на проектот „Обединета мода“ што се одвиваше во рамки на неодамна одржаното деветнаесетто издание на…

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителитеНастани

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителите

Второто издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition” во организација на агенцијата за настани Боттега Евенти, кое се случи…

Скопје Сити Мол под опсада од маски за 1ви АприлНастани

Скопје Сити Мол под опсада од маски за 1ви Април

Една поговорка вели: “Денес е 1. април – денот на шегата, не верувај никому и немај доверба во никого, впрочем…

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезонатаМода и убавина

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Денес ја објавуваме втората серија фотографии од соработката Каролина Гочева и MANGO. Овој пат се работи за комбинација одлична за…

Нов сингл и видео на Горан Папаз и Танче Гроздановски, нов проект на македонската сценаМузика и филм

Нов сингл и видео на Горан Папаз и Танче Гроздановски, нов проект на македонската сцена

Спомени е новиот сингл и воедно најава, за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче Гроздановски. Се работи за емотивна и…

ŠKODA SCALA ја освои најпосакуваната награда „Red Dot“Авто-мото

ŠKODA SCALA ја освои најпосакуваната награда „Red Dot“

Дури и пред нејзиното лансирање, ŠKODA SCALA веќе ја доби својата прва награда. Жири составено од околу 40 меѓународни експерти…

Светски ден на водата (22 март)Настани

Светски ден на водата (22 март)

Културно-уметничкиот проект „Уметност и вода – магија на животот“ е проект кој го спроведува Здружението за третман на вода со…

Започна со работа онлајн продавницата на дизајнерката Маја КикиритковаМода и убавина

Започна со работа онлајн продавницата на дизајнерката Маја Кикириткова

Од денеска и официјално започнува со работа онлајн продавницата надизајнерката  Маја Кикриткова. Модната дизајнерка која неодамна се врати на сцената…

Како изгледа еден ден во ИТ компанија во Македонија?Настани

Како изгледа еден ден во ИТ компанија во Македонија?

Веројатно сите сонуваме да работиме во една компанија како што е Гугл или Фејсбук. Самиот начин на работа, креативни канцеларии,…