Huawei ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 годинаПРЕС
Еден од лидерите

Huawei ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година

Huawei денес ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година. Компанијата генерира приход од 610 милијарди кинески јуани…

Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазарПРЕС

Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности…

РАМСТОР МОЛ ГО ОДБЕЛЕЖУВА СВЕТСКИОТ ДЕН НА МИЛЕНИЧИЊАТА СО ФОТО КОНКУРСПРЕС
ОБЈАВЕТЕ ФОТОГРАФИЈА ОД ВАШЕТО МИЛЕНИЧЕ И УЧЕСТВУВАЈТЕ НА КОНКУРСОТ

РАМСТОР МОЛ ГО ОДБЕЛЕЖУВА СВЕТСКИОТ ДЕН НА МИЛЕНИЧИЊАТА СО ФОТО КОНКУРС

По повод светскиот ден на миленичињата Рамстор Мол организира фото конкурс. Се што треба да направите е во периодот од…

СЕМОС ЕДУКАЦИЈА ПРВА АКРЕДИТИРАНА ИНСТИТУЦИЈА ЗА ПОСТСРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕРИПРЕС
За прв пат во Македонија, графички дизајнер со акредитирана диплома

СЕМОС ЕДУКАЦИЈА ПРВА АКРЕДИТИРАНА ИНСТИТУЦИЈА ЗА ПОСТСРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕРИ

Семос Едукација стана првата акредитирана институција од страна на Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија за спроведување…

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактеротНастани

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактерот

Те привлекува луксуз, автентична архитектура или бескрајни песочни плажи? Се идентификуваш со традицијата, или пак повеќе си тип за добра…

Погонскиот мотор на Porsche за Formula ЕНастани

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

Развојот на погонскиот мотор за првиот Porsche Formula E автомобил влегува во финалната фаза. Производителот на спортски автомобили со седиште…

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“Настани

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“

McCann Worldgroup е прогласена за агенциска мрежа на годината на Меѓународниот фестивал на креативноста во Кан – „Cannes Lions 2019“. Глобалната…

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!Здравје и Фитнес

11 интересни факти за она нешто што секојдневно го уживате: Сладоледот!

За некого претставува дочекување на летото, за некого е комплетно уживање и задоволство, за некого будење на сите сетила… некои…

Најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот „Битрикс Танцова Лига 5”Настани

Најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот „Битрикс Танцова Лига 5”

Станува збор за интернационален танцов камп и фестивал кој изобилува со богата програма: танцови настани, работилници, натпревари (battles), перформанси и…

Овој викенд 3Х3 2K19 во SKOPJE CITY MALLПРЕС

Овој викенд 3Х3 2K19 во SKOPJE CITY MALL

Стартува претстојната 3х3 сезона во Македонија, а воведниот турнир е билет за големата сцена. Шеснаесет екипи во машка конкуренција ќе се…