МАКЕДОНСКАТА КОМПАНИЈА ИНТЕРТЕК ЕДИНСТВЕН ПРЕТСТАВНИК НА BITZ & PRETZELS ФЕСТИВАЛОТ ВО  МИНХЕНПРЕС

МАКЕДОНСКАТА КОМПАНИЈА ИНТЕРТЕК ЕДИНСТВЕН ПРЕТСТАВНИК НА BITZ & PRETZELS ФЕСТИВАЛОТ ВО МИНХЕН

Од 29 септември до 1 октомври во Минхен се одржа најголемиот светски  фестивал за сопственици, инвеститори и старт-ап бизниси –…

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТАПРЕС

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

Во јавноста се појави лажна фејсбук страна која веќе два дена ја манипулира јавноста во името на Скопје Сити Мол…

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасадаЗанимливости

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада

Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пресрет на 15. Септември – Меѓународниот ден за чистење…

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионот

Водечкиот босанско-херцеговски бренд во производство на хигиенски производи доби потврда за квалитетот на своите производи и од страна на самите…

стискаме палци

Стоилов со поддршка и верување за победа и без Лазаров!

Столе Стоилов пред вечерашниот натпревар со Чешка на Европското ракометно првенство во Вараждин изјави дека знаат што нè очекува против…

Мисли и делувај!

Неколку начини да ја зачуваме животната средина!

Секојдневно слушаме за заштита на животната средина, но дали знаеме што всушност тоа значи и како ние можеме да придонесеме?…

Скопје Сити Мол во хумана новогодишна кампања за социјално загрозени семејства

Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На…