„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити МолНастани

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити Мол

Денеска и утре во вашиот омилен Скопје Сити Мол по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Во светот на Физиката“…

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”ПРЕС

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”

Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие…

Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018Настани

Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018

Во Скопје од 21. до 25.ноември 2018 се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство…

„МИЛИОН МИЛЈИ ВРЕМЕ“ ЗА СТАРТ НА МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕНастани

„МИЛИОН МИЛЈИ ВРЕМЕ“ ЗА СТАРТ НА МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ

Со јубилејната колекција „Милион милји време“ на познатата дизајнерка Лидија Георгиева, вчеравечер започна осумнаесеттиот Моден викенд Скопје, за прв пат…

Во Македонија ќе се бираат мажи на годинатаНастани

Во Македонија ќе се бираат мажи на годината

Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот ќе се одржи на…

SKOPJE DESIGN WEEK ПО ОСМИ ПАТ ВО НОЕМВРИНастани

SKOPJE DESIGN WEEK ПО ОСМИ ПАТ ВО НОЕМВРИ

Осум годишно искуство кое го донесе македонскиот дизајн на едно поинакво ниво, основањето на меѓународната платформа за дизајнери – Balkan…

PLAYUK ARCADIA 2018 ГИ ЗАПОЧНА СВОИТЕ АКТИВНОСТИНастани

PLAYUK ARCADIA 2018 ГИ ЗАПОЧНА СВОИТЕ АКТИВНОСТИ

Во понеделникот вечерта, 29 ноември, светската уметничка сензација и потенцијални добитници на овогодинешната Тарнерова награда одржаа јавно предавање во полната…

Влатко Стефановски трио на фестивалот All You Need Is Love 2018Настани

Влатко Стефановски трио на фестивалот All You Need Is Love 2018

Драги пријатели, За да најгoлемата предновогодишна фешта биде што е можно поголема, се одлучивме пред настапот на хедлајнерот на фестивалот…

Изложба на интерактивна уметност PlayUK Arcadia 2018 во СкопјеНастани

Изложба на интерактивна уметност PlayUK Arcadia 2018 во Скопје

Британски совет ја организира изложбата на интерактивна уметност PlayUK Arcadia 2018 во Скопје од 29 октомври до 4 ноември, што…

Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојкаМода и убавина

Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојка

„Провери се, никој не гледа“, Bella со моќна кампања се приклучи во подигнувањето на свеста за борбата против ракот на…