КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕНастани

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ

На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат…

Денес сите во Скопје Сити МолНастани
ОГРОМНИ ПОПУСТИ И АКЦИИ

Денес сите во Скопје Сити Мол

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување…

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 годинаНастани

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум.…

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕНастани

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕ

ОБЈЕКТИВНОСТ е темата на осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 21.…

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во МакедонијаНастани

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во Македонија

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во…

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култураНастани

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култура

Со задоволство ве покануваме на третото издание на КРИК – меѓународен фестивал  за критичка култура, во организација на Контрапункт, кое…

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за ЧеткарНастани

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за Четкар

Помина доста време од кога на Соултрекерите за прв пат им го претставивме Македонскиот пејач/гитарист Владимир Четкар. Овој дипломец на…

По што се разликува Black Friday во Македонија и во АмерикаНастани

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа…

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во МакедонијаНастани

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во Македонија

Првиот специјализиран машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање на настани MOMENTUM INC веќе со полна пареа работи на настанот…

Фантастичен концерт на Brit Floyd во СкопјеНастани

Фантастичен концерт на Brit Floyd во Скопје

BRIT FLOYD се посветени на тоа да го оживеат Pink Floyd во секоја нота и секој потег, поради што заслужено…