НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕНастани

НА ТЕМА ОБЈЕКТИВНОСТ СТАРТУВА ОСМАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО СКОПЈЕ

ОБЈЕКТИВНОСТ е темата на осмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 21.…

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во МакедонијаНастани

Светски познатиот бренд Bürotime го отвори своето претставништво во Македонија

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во…

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култураНастани

Почнува КРИК 03 фестивал за критичка култура

Со задоволство ве покануваме на третото издание на КРИК – меѓународен фестивал  за критичка култура, во организација на Контрапункт, кое…

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за ЧеткарНастани

Водечкиот Американски он-лајн магазин за Соул музика со рецензија за Четкар

Помина доста време од кога на Соултрекерите за прв пат им го претставивме Македонскиот пејач/гитарист Владимир Четкар. Овој дипломец на…

По што се разликува Black Friday во Македонија и во АмерикаНастани

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа…

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во МакедонијаНастани

“Мажи на Годината 2018„ – промотивното видео за настанот кој за прв пат ќе се одржи во Македонија

Првиот специјализиран машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање на настани MOMENTUM INC веќе со полна пареа работи на настанот…

Фантастичен концерт на Brit Floyd во СкопјеНастани

Фантастичен концерт на Brit Floyd во Скопје

BRIT FLOYD се посветени на тоа да го оживеат Pink Floyd во секоја нота и секој потег, поради што заслужено…

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити МолНастани

„Во светот на Физиката“ во Скопје Сити Мол

Денеска и утре во вашиот омилен Скопје Сити Мол по втор пат ќе се одржи манифестацијата „Во светот на Физиката“…

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”ПРЕС

Timberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”

Кога прв пат се појавија жолтите чизми, никој не замислуваше дека ќе станат вистинска класика. Но, 45 години подоцна овие…

Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018Настани

Учиме од најдобрите на Skopje Design Week 2018

Во Скопје од 21. до 25.ноември 2018 се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство…