Porsche постигна нов рекорд на испоракиАвто-мото

Porsche постигна нов рекорд на испораки

Силна година за штутгартскиот производител на спортски автомобили, Porsche AG испорача  256.255 возила во светот во 2018 година повеќе од…

СТИНГ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ СО СТАДИОНСКО ШОУ!Настани

СТИНГ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ СО СТАДИОНСКО ШОУ!

По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на “57th & 9th” турнејата),…

Новогодишен свет на бајките во Скопје City MallНастани

Новогодишен свет на бајките во Скопје City Mall

За прв пат кај нас, и за прв пат во еден шопинг мол во регионот, во Скопје Сити Мол од…

Третиот панел на „Профемина“ во знакот на „Revalid“ – 80% од убавината на жената е негувана и чиста коса!Настани

Третиот панел на „Профемина“ во знакот на „Revalid“ – 80% од убавината на жената е негувана и чиста коса!

Присутните во преполната конференциска сала во хотелот „Александар палас“ имаа можност да ја проследат третата панел-дискусија под покровителство на „Revalid“, насловена како „Нега…

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje City MallНастани
Рекордна посетеност за Black Friday и викендот

Повеќе од 120.000 луѓе за време на Black Friday во Skopje City Mall

Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите…

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивалНастани

Славимир Стојановиќ Футро – специјален гостин на 11. Скопје постер фестивал

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат,…

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалотНастани

„Моќта на плакатот“ како мото за 11. издание на Скопје постер фестивалот

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот…

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕНастани

КОНЦЕРТИ ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ

На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат…

Денес сите во Скопје Сити МолНастани
ОГРОМНИ ПОПУСТИ И АКЦИИ

Денес сите во Скопје Сити Мол

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување…

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 годинаНастани

Вклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум.…