Благоја Варошанец е добитник на наградата за ликовна критика „Ладислав Баришиќ“Настани

Благоја Варошанец е добитник на наградата за ликовна критика „Ладислав Баришиќ“

Здружението на ликовни критичари „АИКА Македонија“ ја додели наградата „Ладислав Баришиќ“ за 2020 година од областа на ликовната критика. Комисијата во…

ГОЛЕМА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛНастани

ГОЛЕМА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Долгото и топло лето направи Skopje City Mall да обезбеди уште пониски, односни навистина жешки цени на своите посетители. Овој…

Ново ЕР на групата ПеријаНастани

Ново ЕР на групата Перија

Mинатиот петок (17.04.2020) излезе јубилејното 50-то издание на независниот музички издавач Шарла. Се работи за првото официјално ЕР издание на…

ДРУШТВОТО НА ФИЛМСКИТЕ РАБОТНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА едногласно ги поддржа мерките за спас на филмската фела и македонската кинематографијаМузика и филм

ДРУШТВОТО НА ФИЛМСКИТЕ РАБОТНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА едногласно ги поддржа мерките за спас на филмската фела и македонската кинематографија

На последното собрание на „Друштво на Филмските Работници на Македонија“, помеѓу останатото, беа  разгледувани и мерките донесени од страна на Агенцијата…

„Што е филм? Попис 2.0“ за врските меѓу технолошкото, културното и политичкотоМузика и филм

„Што е филм? Попис 2.0“ за врските меѓу технолошкото, културното и политичкото

Музејот на современата уметност – Скопје од денеска, па се до 23 јули, започнува со онлајн филмска програма „Што е…

Халкбанк корисниците на платежни картички Mastercard отсега ќе можат да плаќаат бесконтактно со нивниот мобилен уред преку новата апликација HalkPayПРЕС

Халкбанк корисниците на платежни картички Mastercard отсега ќе можат да плаќаат бесконтактно со нивниот мобилен уред преку новата апликација HalkPay

Од 3 јули клиентите на Халкбанк кои се корисници на платежни картички Mastercard, а имаат мобилен уред со оперативен систем…

Скопје Сити Мол докажува како може безбедно да се пазарува во голем трговски центарНастани

Скопје Сити Мол докажува како може безбедно да се пазарува во голем трговски центар

Повеќе обезбедување, средства за дезинфекција, утврдени правила за движење и за одржување растојание. Речиси еден и пол месец откако почна…

СКОПЈЕ СИТИ МОЛ Е ПРВ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР НАГРАДЕН СО МЕЃУНАРОДЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА COVID-19Настани

СКОПЈЕ СИТИ МОЛ Е ПРВ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР НАГРАДЕН СО МЕЃУНАРОДЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА COVID-19

„Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна Македонија кој е сертифициран…

Онлајн дискусија #3: Музиката во македонскиот игран филмНастани

Онлајн дискусија #3: Музиката во македонскиот игран филм

17-ти јуни 2020 (среда), 18:00 часот Модератор на дискусијата: Ѓорги Пулевски  Гостин на дискусијата: д-р Александар Трајковски Oткако звукот и…

Што ќе правите неделава?Настани

Што ќе правите неделава?

Повелете во Public Room на ручек со некоја драга личност или едноставно понесете го лаптопот и уживајте во работењето! Ве…