Oстајте да помини фичото,  не се туркајте, држете растојаниеНастани

Oстајте да помини фичото, не се туркајте, држете растојание

Идејата и целта на уметничката акција е на креативен начин да ги предупреди граѓаните од неопходноста да се одржува физичко…

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло ЏорданоНастани

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло Џордано

„Македоника литера“ ја објави книгата на познатиот италијански писател Паоло Џордано „Во време на епидемија“, во превод од италијански јазик…

Меѓународен ден на танцот 29 април 2020Настани

Меѓународен ден на танцот 29 април 2020

Светската порака по повод Меѓународниот ден на танцот – 29 април 2020  Григориј Вујани Макома – танчер, актер, кореограф, танцов…

Националната галерија ја споделува уметноста на децата кои се заблагодаруваат на нашите херои за целата напорна работа!Настани

Националната галерија ја споделува уметноста на децата кои се заблагодаруваат на нашите херои за целата напорна работа!

Ако имате деца дома и им е досадно, еве одлична активност да ја поттикнеме нивната креативност.  И покрај тоа што…

Во карантин: Што гледа, чита и слуша Селена Гомез!Настани

Во карантин: Што гледа, чита и слуша Селена Гомез!

Една од придобивките од присилната самоизолација – слободно време, кое секогаш толку многу недостасува. Многу познати личности ги споделуваат со…

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд СкопјеМода и убавина

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија Пеовска, сочинуваат мал дел од протагонистите во мултимедијалниот…

Програма во Јавна собаНастани

Програма во Јавна соба

Ние сме секогаш расположени за готвење! Ако и вие и вашите колеги ја делите истата пасија, повелете на едно незаборавно…

Рамстор Мол – Центар за сите дамиНастани

Рамстор Мол – Центар за сите дами

Во овие денови на жената уживајте во попустите во омилените продавници на жените. Традиционално и оваа година го организираме базарот на…

Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!#Убав живот

Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!

Со гордост Ви го претставуваме отворањето на нашиот нов дијализен центар во Куманово на 28 февруари. Откако ДИАВЕРУМ ги презема,…

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!Настани

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот…