Благодарение на најновото партнерство на Httpool со Spotify, брендовите во Македонија конечно ќе можат да им се обратат на љубителите на музикатаНастани

Благодарение на најновото партнерство на Httpool со Spotify, брендовите во Македонија конечно ќе можат да им се обратат на љубителите на музиката

Httpool додаде нова возбудлива платформа во своето портфолио и отсега е ексклузивен претставник на Spotify за огласување во Србија, Хрватска,…

Противпожарната вежба на Скопје Сити Мол и Бригадата за противпожарна заштита на ден 20.10.2020Настани

Противпожарната вежба на Скопје Сити Мол и Бригадата за противпожарна заштита на ден 20.10.2020

Почитувани, согласно одредбите од Законот за заштита и спасување трговскиот центар Скопје Сити Мол, управуван од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ…

Изложба на Филип Ивановски Пепе – ГОБЛЕНИНастани

Изложба на Филип Ивановски Пепе – ГОБЛЕНИ

Преку изложбениот концепт КАЛЕИДОСКОП III, Музеј на град Скопје, продолжува да застапува еден од основните приоритети на CreArt –презентација на…

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!Настани

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!

Време е за нова роденденска дружба, шопинг забава, мноооогу награди проследени со  супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот…

Попусти и супер акции за новата учебна година во Скопје Сити МолНастани

Попусти и супер акции за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Се ближи почетокот на новата учебна година, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца…

ПРВИОТ СКОПСКИ ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛНастани

ПРВИОТ СКОПСКИ ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛ

Во организација на Баги Комуникации а со поддршка на Град Скопје овој петок (11 септември) со почеток во 19 часот,…

Концерт на Пламенка Трајковска со наслов Лејдис енд ЏентлменНастани

Концерт на Пламенка Трајковска со наслов Лејдис енд Џентлмен

На 25-ти август во 20.00 часот во Младинскиот парк во Велес  ќе биде одржан концертот на виолинистката Пламенка Трајковска со…

Вино и Џез со Владимир Четкар Секстет во Хотел ФилипНастани
БРАВО!

Вино и Џез со Владимир Четкар Секстет во Хотел Филип

Почитувани Дами и Господа! Поради неповолните временски услови овој викенд евентот Вино и Џез ќе биде презакажан и ќе се…

Благоја Варошанец е добитник на наградата за ликовна критика „Ладислав Баришиќ“Настани

Благоја Варошанец е добитник на наградата за ликовна критика „Ладислав Баришиќ“

Здружението на ликовни критичари „АИКА Македонија“ ја додели наградата „Ладислав Баришиќ“ за 2020 година од областа на ликовната критика. Комисијата во…

ГОЛЕМА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛНастани

ГОЛЕМА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Долгото и топло лето направи Skopje City Mall да обезбеди уште пониски, односни навистина жешки цени на своите посетители. Овој…