Нема дискриминација

Саем за мажи „И мажите можат“ во „Јавна соба“ на 16ти септември

Во локалот „Јавна соба“ на 16 септември, сабота, ќе се одржи саемот за мажи, „И мажите можат“. Саемот за мажи „И…

Настан за секоја генерација!

Заврши супер летната забава „Супер Скопје“

По исполнети четири викенди по ред, вчера вечер со настап на повеќе изведувачи на Боемската улица во Дебар Маало заврши…

Genius Of Art [G.O.A]

Локација: ►►►► Genius Of Art 09.09.2017 | Куманово ◄◄◄ 42°13’07.8″N 21°49’01.6″E 42.218840, 21.817123 Време: 22:00 Дата: 09.09 По подолго време…

08.09 - 09.09

Супер Скопје – Боемска Улица 8 и 9 Септември

ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ, СИНТЕЗИС, ФОЛТИН, НИНО ВЕЛИЧКОВСКИ, ЉУБОЈНА И ЏАМБО АГУШЕВ – УЛИЦА БОЕМСКА (СУПЕР СКОПЈЕ 08/09 СЕПТЕМВРИ 2017) Супер Скопје,…

08.09

Jonas Kopp во Епицентар

Jonas Kopp  https://soundcloud.com/jonas-kopp https://www.residentadvisor.net/dj/jonaskopp Local Support: Dusko Janevski https://soundcloud.com/dusko-janevski Влез: 300МКД. На 08 септември ќе ви ја откриеме најдобро чуваната…

23.09-24.09

Трето издание на HFW Expo во септември!

Септември е месецот со кој започнува сезоната на нови почетоци, прифаќање на нови здрави навики, започнување со спортска активност, правилна…

02.09.2017

ASTRAL PROJECTION во Скопје!

SUN Production со гордост го најавува гостувањето на најголемиот транс бенд на сите времиња, израелските виртуози… ASTRAL PROJECTION www.facebook.com/astralprojectionofficial/ www.astral-projection.com Со…

01.09.2017

Marko Nastić во Епицентар

Marko Nastić https://www.residentadvisor.net/dj/markonastic Local Support: Vidinovski Влез: 250МКД. __ Марко Настиќ е глобално признаен од многумина како еден од најголемите…

01/02.09.2017

Каролина, Тамара, Нокаут, Ај Кју – Супер Скопје 01/02 Септември

КАРОЛИНА ГОЧЕВА, АЈ КЈУ, ТАМАРА ТОДЕВСКА, НОКАУТ, ЏАМБАЗОВ, ГУРУ ХАРЕ, Дј ДЕЛА – УЛИЦА МАКЕДОНИЈА (СУПЕР СКОПЈЕ 01/02 СЕПТЕМВРИ 2017)…