Во Бруклински 14.10.2017

Toni Kitanovski & Asan Rashid

Во Бруклински, во сабота (14.10.2017), ве очекува забава која што ќе ни ја исполни вечерта со различна, маркантна музика и…

15.10.2017

STING во Скопје @15.10.2017

STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! 15.10.2017 Драги пријатели, Со големо задоволство Ве информираме дека на Македонија ќе и` се случи најголемиот…

Ќе го посетиме..

Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 19-22 октомври

36-то издание на Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 19-22 октомври, а програмата, како и секогаш, вклучува актуелни и…

Нека му е честито!

110.000 посетители викендов во Skopje City Mall

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го…

Мора да се посети!

Новиот Амигос 2.0. во ново руво и со збогатено мени

Во четвртокот, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар – АМИГОС 2.0. Едно…

Рита Ора несакајќи го покажа меѓуножјето

Контроверзната британска пејачка Рита Ора го снимила видеото, а за време на нејзиниот секси танц го видовме и нејзиното меѓуножје.…

„Панфиз 2017“ од 7 до 10 октомври

Шест претстави од Франција, Германија, Романија, Бугарија и две од Србија ќе бидат изведени на 10. Интернационален фестивал на пантомима…

Интересна програма..

Културни настани на повеќе локации во Скопје на 7 Октмоври или Бела Ноќ

Тринаесеттото издание на манифестацијата „Бела ноќ“ годинава ќе се одржи на 7 октомври, ноќта помеѓу сабота и недела на повеќе…

Гостин ќе биде Dj James Zabiela!

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма…

Ewopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”

Летото сè уште не е завршено! На 10 септември на Школка во Градскиот парк во Скопје се одржа супер настанот “Мрдни…